Skip to main content

​​​Pareiškimas dėl prieinamumo​

​​Europos Komisijos svetainė​​ 

Šis pareiškimas taikomas turiniui, skelbiamam domene https://commission.europa.eu.  

Jis netaikomas kitam šio domeno subdomenuose skelbiamam turiniui ar interneto svetainėms. Toms svetainėms ir jų turiniui taikomas atskiras pareiškimas dėl prieinamumo.  

Svetainę tvarko Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas. Svetainė sukurta taip, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau įvairių žmonių, įskaitant žmones su negalia. 

Turėtumėte turėti galimybę: 

 • be problemų pasididinti vaizdą iki 200 proc.; 

 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi vien klaviatūra; 

 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi šiuolaikiniu ekrano skaitytuvu ir sakytinės kalbos atpažinimo programine įranga (savo kompiuteryje arba telefone). 

Ši interneto svetainė sukurta laikantis techninio interneto svetainių ir mobiliųjų programėlių standarto EN 301 549 v.3.2.1. Ją kuriant laikytasi Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 redakcijos AA lygio. 

Atitikties būklė  

Ši svetainė iš dalies atitinka techninį standartą EN 301 549 v.3.2.1 ir Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 AA lygį. Daugiau žr. skyriuje „Neprieinamas turinys“. 

Naujausias svetainės bandymas atliktas 2021 m. lapkričio 4 d. 

Šio pareiškimo rengimas 

Šis pareiškimas parengtas 2022 m. liepos 8 d. 

Jis grindžiamas reprezentatyvios tinklalapių imties peržiūra, kurią atliko kvalifikuotas IAAP prieinamumo ekspertas, taikydamas rankinį ir automatinį testavimą. 

Atsiliepimai 

Laukiame jūsų atsiliepimų apie Europos Komisijos svetainės prieinamumą. Jei susidurtumėte su prieinamumo kliūtimis, praneškite mums: 

 • telefonu 00 800 6 7 8 9 10 11

 • kontaktinė forma. Rašykite mums (neteikite neskelbtinos informacijos formoje, pvz., bet kokios informacijos, kuri atskleistų asmeninius finansinius duomenis, informaciją, susijusią su jūsų sveikata ar kita jautria tema). 

Į atsiliepimus stengiamės atsakyti per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai atsakingas Komisijos padalinys gauna užklausą.  

Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis 

Europos Komisijos svetainė sukurta taip, kad būtų suderinama su šiomis pagalbinėmis technologijomis: 

 • naujausiomis naršyklių „Microsoft Edge“, „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“, „Apple Safari“ ir „Brave“ versijomis 

 • ir naujausiomis JAWS, NVDA, „VoiceOver“ ir „TalkBack“ versijomis. 

Techninės specifikacijos 

Europos Komisijos svetainės prieinamumas priklauso nuo toliau išvardytų technologijų, kurios veikia su tam tikru interneto naršyklės ir bet kokių jūsų kompiuteryje įdiegtų pagalbinių technologijų ar įskiepių deriniu. Tai: 

 • HTML, 

 • WAI-ARIA, 

 • CSS, 

 • JavaScript. 

Neprieinamas turinys 

Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti Europos Komisijos svetainės prieinamumą, žinome apie tam tikrus trūkumus ir stengiamės juos pašalinti. Toliau aprašyti žinomi trūkumai ir galimi sprendimai. Iškilus toliau nepaminėtiems sunkumams, kreipkitės į mus. 

Žinomi Europos Komisijos svetainės trūkumai 

 1. Vaizdo grotuvas – prieinamumas naudojantis klaviatūra. Žinome apie kai kurias mūsų vaizdo grotuvo prieinamumo naudojantis klaviatūra problemas (naršymas per meniu parinktis veikia ne tokia tvarka, kokia būtų tikimasi; meniu titrų kalbos pasirinkti spaudžiant rodyklių klavišus neįmanoma – tai galima padaryti tik spaudžiant tabuliavimo klavišą). Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. kovo mėn. pabaigos. 
 2. Grafikų ir diagramų spalvos. Kai kurie interneto svetainės grafikai ir diagramos parengti taip, kad informacija perduodama naudojantis vien tik spalvomis, o tai trikdo spalvų regėjimo sutrikimų turinčius žmones. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. kovo mėn. pabaigos. 
 3. Grafikų ir diagramų tekstinės alternatyvos. Grafikai ir diagramos nėra prieinami ekrano skaitytuvų naudotojams, nes nepateikta tinkamų tekstinių alternatyvų. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. kovo mėn. pabaigos. 
 4. Žemėlapiai. Asmenims, turintiems regos sutrikimų, nėra tam tikro žemėlapių turinio tekstinių alternatyvų. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. kovo mėn. pabaigos.