Pāriet uz galveno saturu

Piekļūstamības paziņojums

Eiropas Komisijas tīmekļvietne

Šis paziņojums attiecas uz saturu, kas publicēts domēnā ‘https://commission.europa.eu

Tas neattiecas uz citu saturu vai tīmekļvietnēm, kas atrodas šī domēna apakšdomēnos. Informācija par piekļuvi šīm vietnēm un to saturam sniegta to piekļūstamības paziņojumos.

Šo vietni pārvalda Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāts. Tā ir īpaši pielāgota, lai to varētu izmantot pēc iespējas vairāk cilvēku, tai skaitā personas ar invaliditāti.

Jums jābūt pieejamām šādām funkcijām:

 • tālummaiņa līdz 200 %,
 • pārvietošanās pa vietni, izmantojot tikai tastatūru,
 • pārvietošanās pa vietni, izmantojot modernu ekrāna lasītāju un runas atpazīšanas programmatūru (datorā vai viedtālrunī).

Šī vietne ir veidota tā, lai tā atbilstu tīmekļvietnēm un mobilajām lietotnēm noteiktajam standartam EN 301 549 v.3.2.1. Tā atbilst Tīmekļa satura piekļūstamības pamatnostādņu (WCAG) 2.1 līmenim “AA”.

Atbilstības statuss

Šī vietne daļēji atbilst tehniskajam standartam EN 301 549 v.3.2.1 un Tīmekļa satura piekļūstamības pamatnostādņu (WCAG) 2.1 versijas līmenim “AA”. Sīkāku informāciju skatiet sadaļā “Nepiekļūstams saturs”.

Vietne pēdējo reizi testēta 2023. gada 10. martā.

Paziņojuma sagatavošana

Šis paziņojums sagatavots 2023. gada 8. decembrī.

Paziņojuma pamatā ir tīmekļa lapu reprezentatīva parauga pārbaude, izmantojot manuālu un automatizētu testēšanu, ko veicis IAAP kvalificēts piekļūstamības speciālists.

Atsauksmes

Labprāt uzklausīsim jūsu atsauksmes par Eiropas Komisijas tīmekļvietnes piekļūstamību. Ja saskaraties ar šķēršļiem, kas ietekmē šīs vietnes piekļūstamību, lūdzu, sazinieties ar mums:

 • Tālr.: 00 800 6 7 8 9 10 11
 • Saziņas veidlapa: Rakstiet mums! (lūdzu, nenorādiet veidlapā sensitīvu informāciju, piemēram, ziņas par jūsu finansēm vai veselību un citus sensitīvus datus).

Centīsimies atbildēt uz komentāriem 15 darba dienu laikā no dienas, kad atbildīgais Komisijas dienests saņēmis pieprasījumu.

Saderība ar pārlūkprogrammām un palīgtehnoloģijām

Eiropas Komisijas vietne ir veidota tā, lai tā būtu saderīga ar šādām palīgtehnoloģijām:

 • •    “Google Chrome”, “Microsoft Edge”, “Mozilla Firefox” un “Apple Safari” pārlūkprogrammu jaunākā versija;
  •   kombinācijā ar “NVDA”, “VoiceOver” un “TalkBack” jaunākajām versijām.

Tehniskās specifikācijas

Eiropas Komisijas vietnes piekļūstamība ir atkarīga no tā, kā turpmāk minētās tehnoloģijas mijiedarbojas ar konkrētu tīmekļa pārlūkprogrammas un jūsu datorā instalētu palīgtehnoloģiju vai spraudņu kombināciju:

 • HTML
 • WAI-ARIA
 • CSS
 • JavaScript

Nepiekļūstams saturs

Neraugoties uz mūsu pūlēm garantēt Eiropas Komisijas vietnes piekļūstamību, joprojām pastāv atsevišķi ierobežojumi, par kuriem esam informēti un kurus cenšamies novērst. Turpmāk sniegts mums zināmo ierobežojumu un iespējamo risinājumu apraksts. Ja saskaraties ar problēmu, kas šeit nav minēta, lūdzu, sazinieties ar mums!

Zināmie Eiropas Komisijas vietnes ierobežojumi:

 1. Video atskaņotāja piekļūstamība, izmantojot tastatūru. Zinām, ka ir apgrūtināta piekļuve video atskaņotājam, izmantojot tastatūru (izvēloties titru valodu izvēlnē, nav iespējams izmantot bulttaustiņus, lai pārvietotos no vienas valodas uz citu – to var izdarīt tikai ar tabulēšanas jeb TAB taustiņu).
 2. Audio apraksts. Videomateriāliem šajā tīmekļvietnē nav audio apraksta.
 3. Krāsu lietojums diagrammās. Tīmekļvietnē ir dažas diagrammas, kurās informācija attēlota tikai ar krāsu palīdzību, un tas ir mulsinoši personām, kas neredz krāsas. Diagrammās, kur etiķetes nav vizuāli saistītas ar attiecīgās krāsas sadaļu, uzklikšķinot uz etiķetēm apzīmējumu tabulā, tiek pārslēgta attiecīgā rindiņa, josla vai iedaļa, kas ļauj lietotājiem pārbaudīt, kura etiķete pieder kurai diagrammas daļai. Mēs plānojam šo problēmu novērst 2024. gada laikā.
 4. Kļūdas ziņojumi atsauksmju veidlapā. Atsauksmju veidlapā sniegtie kļūdas ziņojumi nav saistīti ar lauku, kurā kļūda tika atklāta, un tajos nav skaidri norādīts, kurā laukā kļūda tika atklāta. Mēs plānojam šo problēmu novērst 2024. gada laikā.
 5. Interaktīvās kartes. Interaktīvās kartes nav piekļūstamas cilvēkiem ar redzes traucējumiem vai lietotājiem, kuri izmanto tastatūras navigāciju. Mēs plānojam šo problēmu novērst līdz 2024. gada martam.
 6. Virsrakstu hierarhija. Dažās lapās saturs nav strukturēts hierarhiski. Mēs plānojam šo problēmu novērst līdz 2024. gada martam.

Organizatoriskā struktūra. Pašreizējai publicētajai organizatoriskās struktūras versijai nevar piekļūt cilvēki ar redzes traucējumiem vai lietotāji, kuri izmanto tastatūras navigāciju. Mēs plānojam šo problēmu novērst 2024. gada laikā.