Pāriet uz galveno saturu

Eiropas Komisijas uzdevumi starptautisko attiecību jomā

Galvenie uzdevumi starptautisko attiecību jomā

Eiropas Komisijai ir būtiska loma attīstības politikas izstrādē un palīdzības sniegšanā visā pasaulē. Starptautiskā līmenī tā palīdz vienoties par attīstības sadarbības nolīgumiem, un uz vietas to pārstāv ES delegācijas visā pasaulē.

Starptautiskā attīstība un atbalsts

Eiropas Komisija atbild par Eiropas attīstības politikas izstrādi un maksimāli efektīvu palīdzības sniegšanu pasaulē.

Tā tāpat gādā, lai ES būtu pārstāvēta starptautiskā arēnā saistībā ar visiem attīstības politikas jautājumiem un sarunās par starptautiskiem nolīgumiem šajā jomā. Tālab Komisija cieši sadarbojas ar starptautiskām organizācijām (vai šo organizāciju ietvaros), tādām kā Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, kā arī neformālām grupām, tādām kā G7 un G20.

Uzziniet vairāk par to, kā Komisija plāno un nosaka prioritātes palīdzības un attīstības jomā.

Attiecības ar ārpussavienības valstīm

ES uztur sakarus un partnerattiecības ar ārpussavienības valstīm kā divpusējā, tā reģionu līmenī. Tā aktīvi piedalās daudzu starptautisku organizāciju un forumu darbā un palīdz risināt globālus jautājumus un stratēģijas.

Veikt meklēšanu pēc valsts vai organizācijas

Attiecības ar Apvienoto Karalisti

Vēlēšanu novērošana

Delegācijas

Pasaulē Eiropas Savienību pārstāv ES delegācijas un dienesti. Delegācijas ir diplomātiskās pārstāvniecības. Parasti tās atbild par vienu valsti, kaut arī dažas pārstāv Savienību vairākās valstīs. Pateicoties ES delegācijām un dienestiem, Eiropas Komisija uztur kontaktus ar vietējām iestādēm un iedzīvotājiem visā pasaulē.

ES delegācijas

Ārpussavienības valstu pārstāvniecības ES

Visas pasaules valstu pārstāvību ES nodrošina Eiropas Savienībā akreditētas diplomātiskas pārstāvniecības.

Saraksts ar diplomātiskajām pārstāvniecībām, kas akreditētas ES