Põhisisu juurde

Paindlik tööaeg tervisliku töö- ja eraelu tasakaalu saavutamiseks 

Komisjoni töötajana saate korraldada oma päeva paindlikult. See tähendab, et saate valida, millal oma tööpäeva alustada ja lõpetada, samuti võite töötada osa nädalast kodust. Töötajad töötavad 40 tundi nädalas ja nad saavad igal aastal vähemalt 24 päeva puhkust. 

Samuti võite töötada osalise tööajaga perekondlikel või hariduslikel põhjustel.  

Erinevad karjääriväljavaated

Karjäär komisjonis annab teile võimaluse töötada paljudes erinevates valdkondades ja liikuda edasi teistesse komisjoni osakondadesse ja muudesse ELi institutsioonidesse.

Julgustame töötajaid täitma samas meeskonnas erinevaid rolle või liikuma edasi teistesse meeskondadesse. Need meeskonnad võivad asuda samas talituses (peadirektoraat) või muudes osakondades. Samuti on võimalusi ajutisteks lähetusteks komisjonis, mõnes muus ELi institutsioonis või liikmesriikide valitsustes. Komisjonis saab pöörduda ka karjäärinõustajate poole, kes aitavad töötajatel kindlaks määrata parimad sammud oma karjääri arendamiseks. 

Praktikandid ja noored värvatud võivad samuti kandideerida asutusesisese kutsealase arengu programmiga (noorte spetsialistide programm) ühinemiseks. Selle eesmärk on hoida ja arendada noortalente tervikliku õppe-, arengu- ja liikuvusprogrammi kaudu. Igal aastal pakutakse piiratud arvul ajutiste töötajate ametikohti.

Samuti on võimalusi töötada kõigis ELi riikides ja isegi mujal maailmas

Uued töötajad ja nende perekonnad

Komisjoni vastuvõtutalitus aitab uutel töötajatel ja nende perekondadel end Brüsselis ja Luxembourgis sisse seada. Uutele töötajatele korraldatakse koolitusi, et aidata neil tutvuda komisjoni vahendite ja menetlustega.

Töötajate lapsed saavad õppida Euroopa koolis oma emakeeles. Need koolid pakuvad mitmekeelset ja -kultuurilist haridust lasteaia, algkooli ja keskkooli tasemel.

Üksikasjalikumat teavet selle kohta, mida oodata kolimisel, leiate üksikasjalikumat teavet juhendist „Varsti Brüsselis“. Soon in Geel. Soon in Ispra. Soon in Luxembourg.  Soon in Karlsruhe. Soon in PettenSoon in Seville.

Keskkonnahoidlikum organisatsioon

Komisjon on koostanud ambitsioonika kava, et organisatsioon saavutaks 2030. aastaks kliimaneutraalsuse. Selle kohaselt võetakse kasutusele keskkonnahoidlikumad tööviisid, reisipoliitika ja IT-taristu.

Kaasamine

Võrdõiguslikkus on olnud üks ELi põhiväärtusi alates selle loomisest. Aastate jooksul on komisjon tugevdanud oma pühendumust tagada oma töötajatele mitmekesine ja kaasav töökoht.

Töötajate heaolu

Komisjonil on ulatuslik programm, et tagada oma töötajate vaimne ja füüsiline heaolu, sealhulgas töö- ja eraelu tervislik tasakaal kogu organisatsioonis. Komisjonil on ka oma meditsiinitalitus, mis pakub iga-aastaseid tervisekontrolle, tagab tööohutuse ja korraldab korrapäraseid vaktsineerimiskampaaniaid, näiteks gripi vastu vaktsineerimisi.

Elukestev õpe

Komisjon toetab elukestvat õpet. Pakutavaid koolituskursusi on palju ning nende eesmärk on säilitada ja arendada teadmisi ja oskusi, mida vajate oma tööülesannete tõhusaks täitmiseks. Koolitusvõimalused hõlmavad asutusesiseseid kursusi, õppekülastusi ELi riikidesse, nõustamist ja juhendamist. Lisaks võivad töötajad kasutada õppimis- ja arenguvõimalusi ka väljaspool õppeasutust.

Dokument

30. MÄRTS 2023
Soon in Brussels
6. MÄRTS 2024
Soon in Geel
31. MAI 2023
Soon in Ispra
13. JUUNI 2024
Soon in Karlsruhe
19. MÄRTS 2024
Soon in Luxembourg
31. JAANUAR 2024
Soon in Petten
24. APRILL 2024
Soon in Seville