Preskoči na glavno vsebino

Prilagodljiv delovni čas, ki omogoča usklajevanje poklicnega in zasebnega življenja 

Zaposleni pri Evropski komisiji si lahko delovni dan organizirajo po svoje. To pomeni, da lahko izberejo začetek in zaključek delavnika, del tedna pa lahko delajo tudi od doma. Uslužbenci delajo 40 ur na teden in imajo vsako leto najmanj 24 dni letnega dopusta. 

Iz družinskih ali izobraževalnih razlogov lahko izberejo tudi skrajšani delovni čas.  

Različne poklicne možnosti

Zaposlitev pri Komisiji vam omogoča delo na najrazličnejših področjih, pa tudi menjavo delovnega mesta za drugo v drugi službi Komisije ali na drugi instituciji EU.

Zaposlene spodbujamo, da prevzamejo različne zadolžitve znotraj skupine sodelavcev ali se pridružijo drugim skupinam. Skupine so lahko znotraj iste službe (generalnega direktorata) ali v drugih službah. Obstajajo tudi možnosti začasne napotitve znotraj Komisije, v drugo institucijo EU ali državne organe. Na voljo so tudi karierni svetovalci, ki zaposlenim pomagajo pri načrtovanju poklicne poti. 

Pripravniki in mladi zaposleni se lahko prijavijo tudi k sodelovanju v internem programu strokovnega izpopolnjevanja, v programu za mlade strokovnjake in strokovnjakinje. Cilj tega celovitega programa učenja, razvoja in mobilnosti je zadržati mlade nadarjene posameznike in razvijati njihov potencial. Vsako leto je na voljo omejeno število delovnih mest za začasne uslužbence.

Na voljo so tudi možnosti za delo v vseh državah EU in celo po svetu

Novi sodelavci in njihove družine

Sprejemni pisarni Evropske komisije v Bruslju in Luxembourgu pomagata novim sodelavcem in njihovim družinam pri selitvi. Novozaposlenim je na voljo tudi usposabljanje, v okviru katerega se seznanijo z orodji in postopki Komisije.

Otroci zaposlenih lahko obiskujejo evropsko šolo v maternem jeziku. Evropske šole zagotavljajo večjezično in večkulturno izobraževanje na predšolski, osnovnošolski in srednješolski ravni.

Podrobnejše informacije o tem, kaj lahko pričakujete ob selitvi, so na voljo v vodiču: Soon in Brussels. Soon in Geel. Soon in Ispra. Soon in Karlsruhe. Soon in Luxembourg. Soon in PettenSoon in Seville.

Okolju prijaznejša organizacija

Komisija je pripravila ambiciozen načrt, da bo do leta 2030 postala podnebno nevtralna, zato uvaja načine dela, službena potovanja in informacijsko infrastrukturo, ki so okolju prijaznejši.

Vključevanje

Že od ustanovitve EU je enakost ena od njenih temeljnih vrednot. Komisija že dolgo krepi svojo zavezanost zagotavljanju raznolikega in vključujočega delovnega okolja za zaposlene.

Dobro počutje osebja

Komisija ima obsežen program za zagotovitev duševnega in fizičnega dobrega počutja zaposlenih, med drugim z usklajevanjem poklicnega in zasebnega življenja. V sklopu Komisije deluje tudi zdravstvena služba, ki opravlja letne zdravniške preglede, zagotavlja varnost pri delu in organizira redne kampanje cepljenja, denimo cepljenje proti gripi.

Vseživljenjsko učenje

Komisija podpira vseživljenjsko učenje. Zaposleni se lahko izobražujejo na številnih tečajih usposabljanja, da bi ohranili in krepili znanja in spretnosti, ki jih potrebujejo za učinkovito opravljanje svojega dela. Možnosti usposabljanja vključujejo interna usposabljanja, študijske obiske v državah EU, kovčing in mentorstvo. Zaposleni lahko poleg tega izkoristijo možnosti za učenje in razvoj zunaj institucije.

Dokument

30. MAREC 2023
Soon in Brussels
6. MAREC 2024
Soon in Geel
31. MAJ 2023
Soon in Ispra
13. JUNIJ 2024
Soon in Karlsruhe
19. MAREC 2024
Soon in Luxembourg
31. JANUAR 2024
Soon in Petten
24. APRIL 2024
Soon in Seville