Põhisisu juurde

Pangandus ja finantsteenused

Pärast finantskriisi puhkemist viis EL ellu mitu reformi, et tagada finantsstabiilsus ja parandada finantsturgude järelevalvet. Euroopa kapitaliturud peaksid olema põhjalikumalt integreeritud, et hoogustada investeerimist ja majanduskasvu. See ongi kavandatava kapitaliturgude liidu eesmärk – luua ELis tõeliselt ühtne kapitaliturg.

Policies

Selle liidu eesmärk on luua ELis paremini integreeritud kapitaliturg ning mitmekesisem finantssüsteem, mis aitaks kogu Euroopas rohkem kapitali kasutusele võtta.

Euroopa Keskpank on praegu euroala pankade keskne järelevalveasutus. Uus süsteem tagab maksejõuetuks jäävate pankade olukorra lahendamise ilma riigi raha kasutamata

ELi finantsasutusi käsitlevate eeskirjadega on ette nähtud pankade kapitalinõuded, nendega kaitstakse hoiustajate õigusi ja reguleeritakse tegevust panga maksejõuetuks jäämise korral.

Euroopa Komisjon soovib ELi siseturgu finantsteenuste valdkonnas süvendada ning panna see tarbijate ja jaeinvestorite jaoks paremini toimima.

Finantsinstrumentide, väärtpaberitega kauplemise ja investeerimisfondide juhtimise parandamine ning finantsturgude ülemäärase muutlikkuse tõrjumine.

Companies operating in the EU should disclose certain information about their finances and how they operate in reports for transparency purposes.

The Commission wants to boost the role of finance in achieving a greener and more sustainable economy.

New financial technologies (FinTech) can facilitate access to financial services and improve the efficiency of the financial system.