Dėl kapitalo rinkų sąjungos sukuriama geriau integruota ES kapitalo rinka ir labiau diversifikuota finansų sistema, suteikiant daugiau kapitalo panaudojimo Europoje galimybių.
Europos Centrinis Bankas dabar yra centrinė bankų prudencinės priežiūros institucija euro zonoje. Įdiegtu nauju mechanizmu bus užtikrintas tvarkingas žlungančių bankų pertvarkymas.
Bankams taikomų priežiūros mechanizmų ir prudencinių reikalavimų nustatymas, geresnė indėlininkų apsauga ir bankų žlugimo reglamentavimas.
Komisija siekia stiprinti ES bendrąją rinką mažmeninių finansinių paslaugų ir mokėjimų srityje ir užtikrinti, kad ji geriau tenkintų vartotojų ir investuotojų poreikius.
Geresnis finansinių priemonių valdymas, prekyba vertybiniais popieriais, investicijų fondai ir teisės aktai, kuriais siekiama, kad paslaugos po sandorio sudarymo būtų saugesnės ir veiksmingesnės.
ES taisyklės, kuriomis reglamentuojama draudimo bendrovių ir pensijų fondų veikla.
Šios srities ES taisyklėmis siekiama gerinti teisės aktų nustatyto audito kokybę, atkurti investuotojų pasitikėjimą audituotomis finansinėmis ataskaitomis.
ES veikiančios įmonės skaidrumo sumetimais turėtų atskleisti tam tikrą informaciją apie savo finansus ir veiklą ataskaitose.
Komisija siekia didinti finansų sektoriaus vaidmenį siekiant žalesnės ir tvaresnės ekonomikos.
Naujos finansinės technologijos (<em>FinTech</em>) gali palengvinti prieigą prie finansinių paslaugų ir pagerinti finansų sistemos veiksmingumą
Kai būtina, ES imasi veiksmų, kad užkirstų kelią konfliktui arba reaguotų į kylančias arba faktines krizes.
Komisija teikia techninę paramą ES valstybėms narėms dėl įvairių finansų sektoriaus reformų.