Pāriet uz galveno saturu

Sabiedrības veselība

Ko dara Komisija

Eiropas Komisija un ES valstis sadarbojas, lai izveidotu spēcīgu Eiropas veselības savienību, kas aizsargā eiropiešu veselību, uzlabo Eiropas veselības aprūpes sistēmu noturību un nodrošina, ka ES un tās dalībvalstis ir gatavas risināt kopīgas problēmas. ES aktīvi darbojas dažādās jomās, piemēram, vairo uzticēšanos vakcīnām, nodrošina, ka visiem iedzīvotājiem par pieņemamu cenu ir pieejamas zāles un medicīniskās ierīces, kas viņiem vajadzīgas, mazina vēža un citu bieži sastopamu nepārnēsājamo slimību radīto slogu un veicina digitalizācijas sniegto priekšrocību izmantošanu veselības aprūpes un pakalpojumu jomā.

Mērķi

Tiek īstenotas arī iniciatīvas, kuru mērķis ir samazināt antibiotiku izmantošanu, uzlabot veselības aprūpes tehnoloģiju novērtēšanas satvaru, kā arī, paturot prātā Covid-19 pandēmijā gūto pieredzi, labāk reaģēt uz krīzēm un uzlabot sagatavotību.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs novērtē jaunus apdraudējumus, lai gan ES, gan par veselību atbildīgās valsts iestādes spētu uz tiem reaģēt ātri.

Lai aizsargātu iedzīvotājus un panāktu, ka viņi saņem vislabāko iespējamo aprūpi, pirms laišanas tirgū visām zālēm ir jābūt apstiprinātām valsts vai ES līmenī (to dara Eiropas Zāļu aģentūra).

Eiropas Veselības ārkārtas situāciju gatavības un reaģēšanas iestāde (HERA) izstrādā, ražo un iepērk medicīniskos pretlīdzekļus pirms veselības krīzes un tās laikā.

Skatīt, ko citas ES iestādes dara sabiedrības veselības jomā

Svarīgākās iniciatīvas

Vakcinācija ir slimību primārās profilakses pamatinstruments un viens no ekonomiski visefektīvākajiem pieejamajiem sabiedrības veselības aizsardzības pasākumiem.

Vēzis ir viena no Eiropas Komisijas galvenajām prioritātēm veselības jomā.

Medicīniskajām ierīcēm un <em>in vitro</em> diagnostikas medicīniskajām ierīcēm ir būtiska nozīme dzīvību glābšanā.

Tās mērķis ir izveidot nākotnes prasībām atbilstošu tiesisko regulējumu un atbalstīt nozari pētniecības un tehnoloģiju veicināšanā.

Padarīt viegli pieejamu informāciju par veselības aprūpes sistēmām, speciālās zināšanas un paraugpraksi.

Eiropas references tīkli ir virtuāli tīkli, kuros sadarbojas veselības aprūpes sniedzēji no visas Eiropas.