Pāriet uz galveno saturu

Finansējuma iespējas jauniešiem

Galvenās finansējuma iespējas

Izglītība, apmācība, jaunatne un sports

“Erasmus+” ir ES programma, kuras mērķis ir uzlabot jauniešu prasmes un nodarbināmību, veicināt viņu sociālo iekļautību un labklājību, kā arī sekmēt uzlabojumus darbā ar jaunatni un jaunatnes politikā vietējā, valsts un starptautiskā līmenī.

Finansēšanas darbības centralizēti pārvalda Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūra (EACEA) vai valstu aģentūras.

Stipendijas pētniekiem

Marijas Sklodovskas-Kirī vārdā nosauktās darbības ir pieejamas visu disciplīnu pētniekiem, sākot no neatliekamās veselības aprūpes un beidzot ar fundamentāliem pētījumiem. Šo darbību īstenošana ir Pētniecības izpildaģentūras (REA) pārziņā.

Jaunie uzņēmēji

Erasmus jaunajiem uzņēmējiem ir apmaiņas programma, kas uzņēmējiem piedāvā iespēju strādāt kopā ar pieredzējušu uzņēmēju citā iesaistītajā valstī uz laiku no viena līdz sešiem mēnešiem.

Brīvprātīgais darbs jauniešiem

Eiropas Solidaritātes korpusa mērķis ir stiprināt solidaritāti Eiropas sabiedrībā, iesaistot jauniešus un organizācijas pieejamās un kvalitatīvās solidaritātes darbībās. Tā ir jaunu cilvēku iespēja mācīties un attīstīt savas spējas, kā arī piedāvāt jaunas un iedvesmojošas idejas organizācijai, ar kuru viņi sadarbojas. Programma atbalsta darbības, kas saistītas ar brīvprātīgo darbu, nodarbinātību, stažēšanos un vietējā līmeņa solidaritātes projektiem.

Finansēšanas darbības centralizēti pārvalda Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūra (EACEA), valstu aģentūras un SALTO-YOUTH tīkls.

Jaunie lauksaimnieki

Jaunie lauksaimnieki var pretendēt uz papildu maksājumu 25 % vērtībā no saņemtajiem tiešajiem maksājumiem. Šis papildu maksājums ir paredzēts lauksaimniekiem vecumā līdz 40 gadiem, un to piedāvā Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonds.

Jauni cilvēki var arī saņemt finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Katra lauku attīstības programma ietver pasākumus, saistībā ar kuriem fonds var piedāvāt palīdzību jauniem cilvēkiem atkarībā no katras valsts vai reģiona prioritātēm.

Gados jauni bezdarbnieki

Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva atbalsta jauniešus, kuri nestrādā, nemācās un neapgūst jaunas prasmes, reģionos, kur jauniešu bezdarbs pārsniedz 25 %. Laikposmā no 2021. līdz 2027. gadam Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva ir integrēta Eiropas Sociālajā fondā Plus (ESF+), taču tās galvenā uzmanība nemainīgi ir pievērsta jauniešu nodarbinātībai.

Uzlabotā Garantija jauniešiem ir visu dalībvalstu apņemšanās nodrošināt, lai visi jaunieši, kas vēl nav sasnieguši 30 gadu vecumu, saņemtu kvalitatīvu piedāvājumu attiecībā uz šādām jomām:

  • nodarbinātība;
  • tālākizglītība;
  • māceklība;
  • stažēšanās.

Šāds piedāvājums būtu jānodrošina četru mēnešu laikā no dienas, kad viņi palikuši bez darba vai pametuši izglītības sistēmu. Plašāku informāciju par Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvu un Garantiju jauniešiem var sniegt par šo shēmu izveidi atbildīgās ES dalībvalstu pilnvarotās vadošās iestādes.