Skip to main content

“Europa Analytics”

Par “Europa Analytics”

“Europa Analytics” ir korporatīvs pakalpojums, kas pārrauga un izvērtē, cik rezultatīvas un efektīvas ir Eiropas Komisijas tīmekļvietnes.

Tīmekļa serverī PHP/MySQL instalētais “Europa Analytics” balstās uz atvērtā pirmkoda analīzes platformas “Matomo”.

Gan infrastruktūru, gan programmatūru pilnībā kontrolē Eiropas Komisija un tās atbilst spēkā esošajiem ES tiesību aktiem, kas reglamentē datu aizsardzību.

“Europa Analytics” nodrošināto privātuma aizsardzību ir apstiprinājis Eiropas Komisijas datu aizsardzības speciālists.

Pakalpojumu “Europa Analytics” uztur Komisijas Informātikas ģenerāldirektorāts, un tas tiek sniegts Eiropas Komisijas tīmekļvietņu īpašniekiem, lai nodrošinātu, ka mūsu komunikācija tiešsaistē ir mērķorientēta, vajadzīga un izmaksu ziņā lietderīga.

Pakalpojums ir pieejams Komisijai piederošajās tīmekļvietnēs un lapās ar domēnu “europa.eu”, bet to īsteno galvenokārt Komisijas galvenajā apakšdomēnā “ec.europa.eu”.

Eiropas Komisija visu ES iestāžu uzdevumā pārvalda starpiestāžu tīmekļvietni (domēna “europa.eu” augšējā līmeņa lapas). Pakalpojums “Europa Analytics” ir pieejams arī europa.eu tīmekļvietnes augšējā līmeņa lapās, bet tam vajadzīga atsevišķa piekrišana. Ar privātuma aizsardzības politiku, kas tiek ievērota starpiestāžu tīmekļvietnē, var iepazīties šeit.

Citas ES iestādes un struktūras, izņemot Eiropas Komisiju, izmanto pašas savu analīzes sistēmu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet attiecīgās juridiskā paziņojuma lapas.

Eiropas Komisijas juridiskais paziņojums

Datu aizsardzības informācija un pasākumi

Pirmās personas sīkdatnes

“Europa Analytics” ir konfigurēts, lai izmantotu domēnu “europa.eu” (to izmanto Eiropas Savienības iestāžu tīmekļvietnēm) un saglabātu pirmās personas sīkdatnes, kas pēc 13 mēnešiem no lietotāja ierīces tiek automātiski izdzēstas.

Sīkdatne ir neliela datu kopa, ko tīmekļvietne saglabā apmeklētāja datorā vai portatīvajā ierīcē. Ir divu veidu sīkdatnes – sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes.

Lasiet vēl par mūsu sīkdatnēm šeit.

“Europa Analytics” izmantotās sīkdatnes ļauj Eiropas Komisijai par apmeklētājiem vākt šādu informāciju, kas tiek izmantota, lai sagatavotu apkopotas, anonīmas statistikas ziņojumus par apmeklētāju aktivitāti:

 • interneta protokola (IP) adrese (anonimizēta);
 • atrašanās vieta: valsts, reģions, pilsēta, aptuvens ģeogrāfiskais platums un garums (ģeolokācija);
 • pieprasījuma datums un laiks (vietnes apmeklējums);
 • aplūkotās lapas nosaukums (lapas virsraksts);
 • aplūkotās lapas URL (lapas URL);
 • tās lapas URL, kas tika aplūkota pirms pašreizējās lapas (nosūtošās lapas URL);
 • lietotāja ierīces ekrāna izšķirtspēja;
 • laiks pēc apmeklētāja vietējās laika zonas;
 • faili, uz kuriem apmeklētājs ir uzklikšķinājis un kurus ir lejupielādējis (lejupielāde);
 • saites uz ārējiem domēniem, uz kurām apmeklētājs ir uzklikšķinājis (izejošas saites);
 • lapu ģenerēšanas laiks: laiks, kurā tīmekļa serveris ģenerē tīmekļlapas un apmeklētājs tad tās lejupielādē (lapu ātrums);
 • pārlūka galvenā valoda, kas tiek izmantota (valodu akceptēšanas elements);
 • pārlūkprogrammas versija, pārlūkprogrammas spraudņi (PDF, Flash, Java), operētājsistēmas versija, ierīces identifikators (lietotāja – aģenta elements);
 • apmeklētās lapas valoda;
 • kampaņas;
 • meklēšana vietnē;
 • notikumi.

Lai pilnveidotu ģenerētos ziņojumus, atsevišķu veidu informācija arī tiek saglabāta pirmās personas sīkdatnēs un tad nodota apstrādei pakalpojumā “Europa Analytics”:

 • apmeklētāja unikālais nejaušais ID;
 • attiecīgā apmeklētāja pirmā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja iepriekšējā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja apmeklējumu skaits.

Eiropas Komisija saglabā pilnu atbildību un kontroli pār datiem, kas savākti, izmantojot pirmās personas sīkdatnes, – tas tiek darīts, glabājot datus serveros, kurus pilnībā kontrolē Eiropas Komisija.

Savāktie dati nesatur nekādus persondatus, un unikālo apmeklētāja ID, ko programmatūra ģenerējusi pēc nejaušības principa, nevar izmantot, lai identificētu konkrētu apmeklētāju. Datus neatklās citām organizācijām tirgvedības, tirgus izpētes vai komerciālos nolūkos.

Funkcija “Neizsekot”

“Neizsekot” ir funkcija, kas ļauj apmeklētājiem nepiekrist, ka tīmekļvietnes viņus izseko, lai kāds arī nebūtu izsekošanas mērķis – analīzes pakalpojumi, reklāma vai sociālās platformas.

Lai pārlūkprogrammā iespējotu opciju “Neizsekot”, sekojiet attiecīgajai saitei zemāk:

Ja izvēlēto pārlūkprogrammu sarakstā neatrodat, dodieties uz programmatūras izstrādātāja tīmekļvietni pēc sīkākas informācijas.

Piekrišana tam, ka jūsu pārlūkošanas pieredze tiek izmantota anonimizētai statistikai

Atverot lapu, kurā ir iespējots pakalpojums “Europa Analytics”, tiek reģistrēta pārlūkošanas pieredze. Vienlaicīgi var parādīties paziņojumu josla, kurā varēsiet pieņemt vai noraidīt sīkdatnes.

Ja sīkdatnes noraidīsiet, apturēsiet arī pakalpojuma “Europa Analytics” darbību. Ja tomēr izvēlēsieties atļaut mums vākt anonīmu statistiku par jūsu pārlūkošanas darbībām mūsu tīmekļvietnēs, jūs mums palīdzēsiet būtiski uzlabot saziņu, informācijas izplatīšanu un izmaksu efektivitāti.

Ja savā pārlūkprogrammā būsiet iespējojis opciju “Neizsekot”, tad, cienot jūsu izvēli, pakalpojums datus par jūsu pārlūkošanas darbībām Komisijas tīmekļvietnēs neapstrādās.

Ja izvēlēsieties “Europa Analytics” anonimizētas statistikas veidošanā nepiedalīties, jūsu navigācijas ērtības mūsu vietnēs nemainīsies. Jebkurā laikā varat pārdomāt, vai dot vai atsaukt piekrišanu. Šeit varat pārbaudīt savu pašreizējo statusu un pārvaldīt piekrišanu:

Ierobežota piekļuve informācijai

Visi pārraidāmie analīzes dati tiek šifrēti, izmantojot HTTPS protokolu. “Europa Analytics” ģenerētajiem anonimizētajiem analītiskajiem ziņojumiem var piekļūt, izmantojot Eiropas Komisijas autentificēšanas sistēmu (ECAS), un tas iespējams tikai Eiropas Savienības iestāžu darbiniekiem vai pienācīgi pilnvarotiem ārējiem darbuzņēmējiem, kam noteiktas vietnes varbūt jāanalizē, jāizstrādā un/vai regulāri jāuztur.

Apmeklētāju IP adreses maskēšana

Pakalpojums “Europa Analytics” izmanto automātisku IP anonimitātes nodrošināšanas mehānismu, kas daļēji maskē katra apmeklētāja IP adresi, līdz ar ko faktiski kļūst neiespējami identificēt kāda konkrēta “EUROPA” apmeklētāja IP adresi.

Ievērojiet, ka statistikas vajadzībām pēc pilnas IP adreses tiek noteikta pilsēta un izcelsmes valsts; pirms anonimizācijas šie dati tiek saglabāti un apkopoti.

Apmeklējumu žurnāli

Pakalpojums “Europa Analytics” pēc 13 mēnešiem automātiski izdzēš neapkopotos anonīmos datus.

Anonīmos datus, kas ir apkopotā formā, analīzes nolūkiem Eiropas Komisija glabā nenoteiktu laiku.

Kontaktinformācija

Jebkuru konkrētu jautājumu par “Europa Analytics” datu glabāšanu un izmantošanu var nosūtīt, izmantojot “europa.eu” saziņas veidlapu.