Skip to main content

ES izdevumi un ieņēmumi 2021.–2027. gadā

Interaktīva diagramma, kurā ES izdevumi un ieņēmumi 2021.–2027. gada periodā parādīti pa gadiem un pa valstīm.

Zemāk redzamā interaktīvā diagramma sniedz informāciju par izdevumiem un ieņēmumiem saskaņā ar daudzgadu finanšu shēmu 2021.–2027. gadam. Turklāt interaktīvajā diagrammā ir redzami arī izdevumi NextGenerationEU ietvaros, kas tiek novirzīti caur budžetu kā ārējie piešķirtie ieņēmumi no īpašiem aizņēmumiem. Dati ir pieejami lejupielādei lapas apakšā (arī par iepriekšējiem ilgtermiņa budžetiem). Lai uzzinātu vairāk par DFS, noklikšķiniet šeit.

Attiecībā uz datiem par daudzgadu finanšu shēmu 2014.–2020. gadam, skatiet dokumentu “Interaktīva diagramma: izdevumi un ieņēmumi 2014.–2020. gadā”.

Summas ir norādītas tikai informatīvos nolūkos. Jebkura oficiāla atsauce uz budžeta informāciju jāpamato ar oficiāliem budžeta dokumentiem un ziņojumiem.

Kā tas darbojas

Noklikšķiniet uz vienas no trim cilnēm (“Pārskats”, “Izdevumi” un “Ieņēmumi”), lai pārslēgtos no viena skatījuma uz citu. Jūs varat izmantot filtrus (piemēram, gads, valsts), lai atlasītu vienu vai vairākas vērtības skatījumam. Jūsu izvēlētais saturs ir parādīts zilajā joslā: noklikšķiniet uz tās, lai to mainītu, vai uz “x”, lai to dzēstu. Atkarībā no jūsu pašreizējās izvēles, iespējams, visas filtra opcijas nav pieejamas: ja kāda vērtība nav pieejama, tā parādīsies uz tumši pelēka fona.

Pašreizējo atlasi var lejupielādēt, noklikšķinot uz pogas “Lejupielādēt atlasītos datus” diagrammā.

Lejupielāde

28 SEPTEMBRIS 2022
EU spending and revenue - Data 2000-2021
English
(958.86 KB - XLSX)
Lejupielādēt

Dati par periodu līdz 2000. gadam ir pieejami 2008. gada finanšu pārskatā.

Ieguvumi, ko sniedz dalība ES

ES budžets nav spēle, kur ir uzvarētāji un uzvarētie. Ikviens iegūst no dalības ES: ceļojumi bez pārbaudēm uz robežām, cenas ziņā pieejami telefona zvani no ārvalstīm un koordinēta ES reakcija uz koronavīrusa pandēmiju un tās sekām. Visas ES dalībvalstis gūst labumu no dalības vienotajā tirgū — tas ļauj kopīgi risināt, piemēram, problēmas saistībā ar migrāciju un cīņu pret terorismu un klimata pārmaiņām, kā arī piedāvāt iedzīvotājiem labākus ceļus, modernus sabiedriskos pakalpojumus un progresīvas medicīniskās aprūpes tehnoloģijas.

Izdevumu sadalījums dalībvalstīm pēc definīcijas nav perfekts, jo tas neatspoguļo ne priekšrocības, ko sniedz dalība mūsu kopīgajā Eiropas projektā, ne ES budžeta pievienoto vērtību. Iepriekš norādītie ieguvumi aptver tikai nelielu daļu no kopējām priekšrocībām, ko sniedz dalība ES. Izdevumi, kas šķietami novirzīti tikai uz kādu konkrētu dalībvalsti, var dot labumu vairākām vai visām dalībvalstīm, ņemot vērā ES izdevumu plašākas, papildu ietekmes rezultātus, vai attiekties uz Eiropas mēroga sabiedrisku pakalpojumu, kam vajadzīgs kopīgs finansējums.

Skatiet arī sadaļu Ieguvumi no ES budžeta.