Skip to main content

Apmeklētāju centrs

Eiropa tuvinās ES iedzīvotājiem, sniedzot viņiem informāciju par to, kā darbojas Eiropas Komisija

Eiropas Komisijas Apmeklētāju centrs

Eiropas Komisijas Apmeklētāju centrs, kas atrodas Briselē, piedāvā plašai sabiedrībai iespēju iepazīties ar Eiropas Komisijas darbu, politiku un prioritātēm. 

Par Apmeklētāju centru

Apmeklētāju centrs tiek atjaunināts, lai izveidotu to par modernu un dinamisku vietu. Apmeklētāju grupas jau tagad var izmantot jaunās sanāksmju telpas un klimatam draudzīgas zonas sanāksmju pārtraukumos. 
Centra jaunā arhitektūras koncepcija atspoguļo jaunā Eiropas “Bauhaus” estētikas, iekļautības un ilgtspējas principus. 
Tiek gatavoti arī jauni digitāli eksponāti, tostarp interaktīva siena, kas reaģē uz pieskārienu.

Lūdzam jūs ievērot gan valsts noteiktās prasības, gan arī pirms grupas apmeklējuma izlasīt informāciju par pasākumiem saistībā ar Covid-19. Aicinām apmeklētājus izmantot arī iespēju pieslēgties tiešsaistē, lai virtuāli apmeklētu Eiropas Komisiju.

Apmeklējumi grupā

 • Apmeklējumu veidi: ir pieejami vispārīgi, konkrētam tematam veltīti un individuāli pielāgoti informatīvi apmeklējumi. Vairāk par apmeklējumu piedāvājumiem un to, kā pieteikties, skatiet tepat zemāk.
 • Grupas lielums: 15–100 cilvēki (apmeklējumam klātienē), vismaz 10 cilvēki (virtuālam apmeklējumam).
 • Iepriekšējas pieteikšanās termiņš: vismaz 10 nedēļas iepriekš (apmeklējumam klātienē) vai 4 nedēļas iepriekš (virtuālam apmeklējumam).
 • Iespējas: apmeklējumi grupā iespējami no pirmdienas līdz piektdienai ieskaitot. Apmeklētāju centrs ir slēgts nedēļas nogalēs un Beļģijas valsts svētkos, kā arī noteiktos ES iestāžu svētkos.
 • Apstiprinājums: 2 nedēļu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas saņemsiet apstiprinājumu, kurā būs norādīta arī par jūsu apmeklējumu atbildīgās personas kontaktinformācija. Ja to nesaņemat, nosūtiet mums e-pastu uz šādu adresi: COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu.
 • Izmaksas: par velti
 • Apmeklētāju minimālais vecums: 15 gadi
 • Valodas: visas ES oficiālās valodas. Lūdzu, jau pieteikšanās brīdī informējiet mūs par vēlamo valodu.
 • Identifikācija: lai varētu iekļūt ēkā, jums ir jāuzrāda pase vai jūsu valsts izsniegta personas apliecība (vadītāja apliecība netiek pieņemta).
 • Atcelšana: brīdiniet mūs vismaz 2 nedēļas iepriekš, nosūtot e-pastu uz šādu adresi: COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu, un norādiet šajā e-pastā arī apmeklējuma atsauces numuru.
 • Ja nokavēsiet, jūsu apmeklējumu, iespējams, atcels. 

Grupas savā ceļojumā uz Briseli var iekļaut arī Eiropas Komisijas izstāžu centra Experience Europe apmeklējumu. Interaktīvo izstādi Experience Europe apmeklēt aicinām ikvienu, arī individuālus apmeklētājus. Tā atrodas pie apļveida krustojuma “Schuman” tikai 300 m attālumā no Apmeklētāju centra. Iekļaujiet to savā ES galvenā biroja apmeklējumā!

Pieteikt apmeklējumu

Vizītes var notikt vai nu klātienē (Briselē), vai virtuāli (tostarp hibrīdapmeklējumi, kur daļa dalībnieku ir fiziski klātesoši, bet pārējie pieslēgušies virtuāli).

Grupas apmeklējumam ir trīs veidi.

Lai pieteiktu grupas apmeklējumu (vienu no trim grupas apmeklējuma veidiem), jums būs jāpiesakās savā “EU Login” kontā vai tāds jāizveido, ja to vēl neesat izdarījis.
Validācijas procesa beigās parādīsies paziņojums par privātuma aizsardzību, kurā būs izskaidrots, kā tiks apstrādāti jūsu personas dati.

1. Vispārīgs informatīvs apmeklējums – 90 minūtes

Prezentācija par Eiropas Komisijas lomu ES. Tai seko jautājumu un atbilžu sesija.

Domāts cilvēkiem, kas neko nezina par ES, īpaši vidusskolēniem.

Piesakieties te!

2. Informatīvs apmeklējums par konkrētu tematu – 2,5 stundas

Vispirms tiek īsi pastāstīts, kāda ir Eiropas Komisijas loma ES. Tad seko prezentācija par to ES politikas jomu, par kuru interesējas attiecīgā apmeklētāju grupa.

Paredzēts studentiem un citām apmeklētāju grupām, kas interesējas par kādiem konkrētiem jautājumiem.

Piesakieties te! 

3. Individuāli pielāgots apmeklējums – līdz pat vienu dienu ilgs

Apmeklējuma programma, kas ir īpaši pielāgota konkrētās grupas interesēm. Parasti tā sākas ar īsu ievadu par to, kādi ir Eiropas Komisijas uzdevumi ES, un tad seko ne vairāk kā četras prezentācijas par konkrētām ES politikas jomām. Tās sniedz Komisijas ierēdņi, kas ikdienā nodarbojas ar prezentācijā aplūkotajiem jautājumiem.

Domāts žurnālistiem, parlamentu deputātiem, valdībām un pašvaldībām, profesionālām asociācijām, publiskā un privātā sektora speciālistiem, arodbiedrībām, akadēmisko aprindu pārstāvjiem, tostarp augstāko izglītību jau ieguvušiem un pētniecībā aktīviem studentiem.

Piesakieties te!

Atrašanās vieta un kā tur nokļūt

Adrese

Eiropas Komisijas Apmeklētāju centrs

Charlemagne ēka

Rue de la Loi 170

1040 Brussels

Beļģija

Apmeklējumi dažkārt var notikt citur. Attiecīgā informācija ir apstiprinājuma vēstulē.

Ieeja

Loi un Taciturne ielu krustojumā.

Sabiedriskais transports

Lai nokļūtu Apmeklētāju centrā, iesakām izmantot sabiedrisko transportu. Vistuvākā pietura ir “Schuman”, līdz tai var aizbraukt ar metro un autobusu. Izejot no metro stacijas, sekojiet norādēm uz izeju “Berlaymont”.

Rue du Taciturne ielā ir autobusu stāvvieta (nogriežoties no rue de la Loi, tā ir pa labi).

Drošības pasākumi

Lai varētu iekļūt ēkā, jums ir jāuzrāda pase vai jūsu valsts izsniegta personas apliecība (transportlīdzekļa vadītāja apliecība netiek pieņemta). Jums ir arī jāiziet cauri metāla detektoram (līdzīgi kā lidostās), un jūsu mantas pārbaudīs ar rentgena aparātu.

Pieejamība

Apmeklētāju centrā var iebraukt ar ratiņkrēslu. Pieteikuma veidlapā informējiet mūs par savām vajadzībām.

Aprīkojums

Apmeklētāju centra iekštelpās ir pieejams bezvadu internets.

Kontaktinformācija

E-pasts

Citu iestāžu apmeklēšana

Dokumenti

 

10 JANVĀRIS 2023
Data protection notice for visitors to the European Commission
English
(685.77 KB - PDF)
Lejupielādēt