Pāriet uz galveno saturu

Principi un vērtības

Savā darbā Komisija vadās pēc noteiktiem principiem. Tie ietver pārredzamību, dažādu valodu izmantojumu, digitalizāciju, atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi, vienlīdzību un ētisku rīcību.

Savā darbā Komisija vadās pēc noteiktiem principiem: pārredzamība, ētiska rīcība, vienlīdzīgas iespējas, daudzvalodība, kā arī digitālā pārveide un ietekme uz vidi. 

Pārredzamība

Komisijas mērķis ir veicināt uzticēšanos un pārskatatbildību, nodrošinot, ka iedzīvotājiem, ieinteresētajām personām un visām attiecīgajām pusēm ir piekļuve precīziem un visaptverošiem datiem. Tā publicē informāciju par apspriešanām, interešu pārstāvju reģistriem, komitoloģijas komitejām un ekspertu grupām, kā arī par ES finansējuma saņēmējiem. 

Lai sekmētu pārredzamību, Komisijas dokumenti ir pieejami tiešsaistē un ES iedzīvotāji var tiem piekļūt, izmantojot reģistrus un datubāzes vai individuālus pieprasījumus. 

Ētika un laba pārvaldība 

Gan komisāru, gan Komisijas darbinieku pienākums ir kalpot sabiedrības interesēm. Viņi savā darbā ievēro ētikas un profesionālās godprātības principus un noteikumus. 

Komisija ir apņēmusies attiecībās ar sabiedrību nodrošināt labu pārvaldību. Tā dara visu iespējamo, lai praksē īstenotu iedzīvotāju tiesības uz labu pārvaldību un nepieļautu administratīvas kļūmes.

Komisāri un ētikas principi

Darbinieki un ētikas principi

Laba pārvaldība 

Sūdzību procedūra

Moderna darba vieta

Komisijas cilvēkresursu stratēģijā ir izklāstīts redzējums par mūsdienīgu un elastīgu organizāciju, kas darbojas visaugstākajā līmenī visu eiropiešu interesēs. Tā piedāvā pilnvērtīgas karjeras iespējas talantīgiem speciālistiem no visām ES valstīm. 

Ar digitālo stratēģiju Komisija ir izveidojusi satvaru nepārtrauktai digitālajai pārveidei. Tā veicina redzējumu par digitālu Komisiju, kas apvieno un savieno cilvēkus, datus, procesus un tehnoloģijas. 

Komisija pārejā uz klimatneitrālu sabiedrību vēlas rādīt piemēru, tādēļ ir izstrādājusi vērienīgu un reālistisku plānu, kā līdz 2030. gadam sasniegt klimatneitralitāti. Tā uzņēmās saistības saskaņā ar Eiropas Klimata paktu un apņēmās pakāpeniski samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas vismaz par 60 % salīdzinājumā ar 2005. gada līmeni. 

Cilvēki pirmajā vietā – Eiropas Komisijas modernizācija  

Komisijas digitalizācija  

Komisijas zaļināšana  

Daudzvalodība Komisijā

ES dalībvalstīs runātās valodas ir Eiropas kultūras mantojuma būtiska sastāvdaļa. Tādēļ ES atbalsta daudzvalodību savās programmās un darbā, ko veic tās iestādes. 

Valodu lietojums Komisijā