A Bizottságot számos elv vezérli a munkája során, köztük az átláthatóság elve, az etikus magatartás normarendszere, az esélyegyenlőség elve, a többnyelvűség elve, a digitális átállás iránti elkötelezettség és a környezet iránti felelősség.
Átláthatóság
A Bizottság célja a bizalom növelése és az elszámoltathatóság fokozása. Ennek érdekében minden polgár, érdekelt fél és érintett számára pontos és átfogó adatokat tesz hozzáférhetővé: közzéteszi a konzultációkkal, az érdekképviselők nyilvántartásaival, a komitológiai bizottságok és a tanácsadó szakértői csoportok munkájával, valamint az uniós finanszírozásban részesülő kedvezményezettekkel kapcsolatos információkat.
Az átláthatóság jegyében az uniós lakosok nyilvántartásokon és adatbázisokon keresztül vagy egyedi kérelmek útján online közvetlenül elérhetnek és le is kérhetnek dokumentumokat.
Etika és jó igazgatás
Mind a biztosok, mind a bizottsági alkalmazottak kötelesek a közérdeket szolgálni. Munkájuk során magatartásukat az etika és a feddhetetlenség elvei és szabályai vezérlik.
A Bizottság elkötelezett amellett, hogy igazgatási tevékenysége során megfelelően intézze az ügyeket, és hogy munkatársai helyes hivatali magatartást tanúsítsanak a polgárokkal szemben. Arra törekszik, hogy a gyakorlatban érvényre juttassa a polgárok megfelelő ügyintézéshez való jogát, és hogy tevékenysége során ne kövessen el semmilyen hivatali visszásságot.
Biztosok – etika és integritás
Korszerű munkahely
A Bizottság humánerőforrás-stratégiája arra irányul, hogy az intézmény modern és rugalmas szervezetként a legmagasabb szinten teljesítsen – valamennyi európai polgár érdekében. Szakmai kiteljesedést nyújtó karrierlehetőségeket kínál a különböző uniós országokból származó legkiválóbb tehetségek számára.
Az európai digitális stratégiával a Bizottság megteremtette a digitális átalakulás keretét, és egy olyan digitális Bizottság jövőképét vetíti előre, amely bevonja és összekapcsolja az embereket, az adatokat, a folyamatokat és a technológiát.
A Bizottság eltökélt szándéka, hogy utat mutasson a klímasemleges társadalomra való átállás folyamatában. Ezért ambiciózus és reális tervet dolgozott ki a klímasemlegesség elérésére 2030-ig: az európai éghajlati paktum keretében kötelezettséget vállalt arra, hogy üvegházhatásúgáz-kibocsátását fokozatosan legalább 60%-kal csökkenti a 2005-ös szinthez képest,