Põhisisu juurde

EL ja reeglitel põhinev rahvusvaheline koostöö

ELi prioriteedid ja väärtused mitmepoolses süsteemis

EL peab oma juhtrolli tugevdama ja tegutsema ühtsena, et saavutada edu. Selleks kavatseb EL edendada tõhusamaid koordineerimismehhanisme ühiste prioriteetide jaoks ja kasutada paremini ära oma ühist tugevust, lähtudes muu hulgas Euroopa tiimi lähenemisviisist. Liidu demokraatlik ja ainulaadne õigussüsteem aitab luua paremat maailma, samal ajal kui ta julgeoleku- ja kaitsestruktuurid toetavad ülemaailmseid jõupingutusi, et säilitada, hoida ja kindlustada maailmas rahu ja julgeolekut.

EL läbirääkimiste laua taga

EL toetab jätkuvalt mitmepoolse süsteemi ajakohastamist, sealhulgas ÜRO peasekretäri reformipüüdlusi ning Maailma Terviseorganisatsiooni ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni reformi.

EL loob uusi liite kolmandate riikidega, tugevdab koostööd mitmepoolsete ja piirkondlike organisatsioonidega ning muude sidusrühmadega.

Peamised sündmused

  1. 19.–21. mai 2023

    President von der Leyen osales G7 tippkohtumisel. Juhid arutasid olukorda Ukrainas, India ja Vaikse ookeani piirkonnas, majanduslikku vastupanuvõimet ja julgeolekut ning koostööd G20 ja ülemaailmsete lõunapoolsete partneritega

  2. 15.–16. november 2022

    Indoneesias Balil toimus G20 tippkohtumine. Enne tippkohtumist on komisjon suurendanud toetust, et aidata neid, keda ülemaailmselt suureneva toiduga kindlustamatuse laastav mõju kõige rohkem mõjutab

  3. 6.–20. november 2022

    COP27: EL näitas üles ambitsioonikust ja paindlikkust, et kindlasti saavutada eesmärk hoida globaalne soojenemine 1,5 °C piires, ning aitas kehtestada tasakaalustatud uue rahastamiskorra, et aidata haavatavatel kogukondadel tulla toime kliimamuutustest põhjustatud kahjudega

     

  4. 31. oktoober – 12. november 2021

    COP26: EL aitas säilitada Pariisi kokkuleppe eesmärke.

  5. 30.–31. oktoober 2021

    G20: ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni osaliste konverentsi 26. istungjärgu eel keskenduti sellel tippkohtumisel kliimamuutustele ning maailmamajandusele, tervishoiule ja kestlikule arengule.

  6. 11.–13. juuni 2021:

    G7 juhid leppisid kokku täiendavates kohustustes seoses vaktsiinide jagamise, kliimamuutustega seotud rahastamise ning konkreetsete edusammude tegemisega ülemaailmse lahenduse leidmiseks digitaalmajanduse maksustamiseks ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni reformimiseks.

  7. 21. mai 2021

    Ülemaailmsel terviseteemalisel tippkohtumisel võtsid G20 juhid kohustuse võtta meetmeid, et kiirendada COVID-19 kriisi lõppu kõikjal maailmas ja valmistuda paremini tulevasteks pandeemiateks.

  8. 2.–13. detsember 2019:

Dokumendid