Pāriet uz galveno saturu

ES un uz noteikumiem balstīta starptautiskā sadarbība

ES prioritātes un vērtības daudzpusējā sistēmā

Eiropas Savienībai aktīvāk jāuzņemas līdera loma un jārīkojas saskaņoti, lai sasniegtu kopīgus rezultātus. Šajā nolūkā tā pielietos efektīvākus koordinācijas mehānismus kopīgo prioritāšu jomās un labāk izmantos savu kolektīvo spēku, tostarp balstoties uz Eiropas komandas pieeju. ES demokrātiskā režīma un regulatīvās priekšrocības ir līdzeklis, kas ļauj veidot labāku pasauli, savukārt ES struktūras drošības un aizsardzības jomā atbalsta globālos centienus saglabāt, uzturēt un veidot starptautisko mieru un drošību.

ES pie sarunu galda

ES turpinās atbalstīt daudzpusējās sistēmas modernizāciju, tostarp ANO ģenerālsekretāra reformu centienus, kā arī Pasaules Veselības organizācijas un Pasaules Tirdzniecības organizācijas reformas.

ES veidos jaunas alianses ar trešām valstīm, stiprinās sadarbību ar daudzpusējām un reģionālajām organizācijām, kā arī citām ieinteresētajām pusēm.

Svarīgākie notikumi

  1. 2023. gada 19.–21. maijs

    Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena piedalās G7 samitā. Valstu līderi apspriež situāciju Ukrainā un Indijas un Klusā okeāna reģionā, ekonomikas noturību un drošību un sadarbību ar G20 un globālo dienvidu partneriem.

  2. 2022. gada 15.–16. novembris

    Bali, Indonēzijā norisinās G20 samits. Pirms samita Komisija pastiprina atbalstu valstīm, kuras pieaugošā pārtikas trūkuma postošās sekas izjūt visvairāk.

  3. 2022. gada 6.–20. novembris

    COP 27: ES apliecina gatavību rīkoties vērienīgi un elastīgi, lai garantētu, ka mērķis ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem joprojām ir sasniedzams. Tā arī palīdz ieviest jaunu līdzsvarotu finansēšanas kārtību, kuras mērķis ir palīdzēt neaizsargātām kopienām pārvarēt klimata pārmaiņu radītos zaudējumus un kaitējumu.

     

  4. 2021. gada 31. oktobris–12. novembris

    COP 26: ES palīdz nodrošināt rezultātus, lai saglabātu Parīzes nolīguma mērķus.

  5. 2021. gada 30.–31. oktobris

    G20: gatavojoties COP 26 konferencei, šajā samitā galvenā uzmanība tiek pievērsta klimata pārmaiņām, kā arī globālajai ekonomikai, veselībai un ilgtspējīgai attīstībai.

  6. 2021. gada 11.–13. jūnijs

    G7 valstu līderi vienojas par turpmākajām saistībām attiecībā uz dalīšanos ar vakcīnām, klimatfinansējumu, konkrēta progresa panākšanu virzībā uz globālu risinājumu nodokļu uzlikšanai digitālajā ekonomikā un Pasaules Tirdzniecības organizācijas reformu.

  7. 2021. gada 21. maijs

    Globālajā veselības samitā sapulcinātie G20 valstu līderi apņemas veikt virkni pasākumu, lai visur paātrinātu izkļūšanu no Covid-19 krīzes un labāk sagatavotos turpmākām pandēmijām.

  8. 2019. gada 2.–13. decembris

Dokumenti