Pereiti prie pagrindinio turinio

Darni Europa – iki 2030 m.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2019 m. sausio 30 d.

Aprašymas

A sustainable Europe by 2030

Darnus vystymasis – tai toks vystymasis, kai patenkinami dabartinių kartų poreikiai neatimant galimybės iš ateities kartų tenkinti savuosius. Tai Europos politikoje giliai įsišaknijusi koncepcija. Per 40 metų Europa įdiegė vienus iš aukščiausių pasaulyje aplinkos standartų ir ėmėsi įgyvendinti plataus užmojo klimato politiką. Ji taip pat rėmė Paryžiaus susitarimą.

Tęsdama 2017 m. kovo mėn. Baltąja knyga dėl Europos ateities pradėtus platesnius svarstymus, Komisija dabar pradeda į ateitį orientuotas diskusijas apie darnų vystymąsi.

ES yra visiškai pajėgi didinti savo konkurencingumą, investuoti į tvarų augimą ir skatinti vyriausybių, institucijų ir piliečių veiksmus, rodydama pavyzdį kitiems pasaulio regionams. Kaip kompasu vadovaujantis JT darnaus vystymosi tikslais, diskusijoms skirtame dokumente nurodomi svarbiausi perėjimo prie darnesnio vystymosi veiksniai. Jame išdėstomi trys scenarijai, kaip geriausiai galima siekti darnaus vystymosi tikslų.

  • Visa apimanti ES darnaus vystymosi tikslų strategija, kuri būtų visų ES ir valstybių narių veiksmų orientyras

Darnaus vystymosi tikslai būtų tvirtinami aukščiausiu politiniu ES lygmeniu, jais būtų grindžiama būsima politika ir veikla. ES institucijos ir valstybės narės, įskaitant regionų ir vietos valdžios institucijas, glaudžiau bendradarbiautų, kad būtų užtikrintas geresnis koordinavimas. Nustačius pagrindinius etapus iki 2030 m., būtų įdiegtas įgyvendinimo procesas ir stebima pažanga.

  • Komisija toliau įtrauktų darnaus vystymosi tikslus į visas susijusias ES politikos sritis, bet neįpareigotų valstybių narių veikti

Priimdama politinius sprendimus Komisija ir toliau vadovautųsi darnaus vystymosi tikslais, jie būtų orientyras ir rengiant ES po 2020 m. ekonomikos augimo strategiją, tačiau nepaliekant nuošalėje kitų politinių prioritetų, o valstybės narės nebūtų verčiamos drauge ir visoje ES pasiekti darnaus vystymosi tikslus. Vadovaujantis šiuo metodu valstybėms narėms, įskaitant regionų ir vietos valdžios institucijas, būtų palikta daugiau laisvės nuspręsti, ar ir kaip jos turi pritaikyti savo pastangas, kad būtų įgyvendinti darnaus vystymosi tikslai.

  • Daugiau dėmesio būtų skiriama išorės veiksmams kartu sustiprinant dabartinį darnaus vystymosi srities užmojį ES lygmeniu

ES daugeliu požiūrių yra lyderė siekiant darnaus vystymosi tikslų. Ji galėtų remtis šia patirtimi dar labiau gerindama savo veiksmus ir padėdama kitoms pasaulio šalims toliau daryti pažangą. ES galėtų nuspręsti aktyviau propaguoti savo aplinkos, socialinius ir valdymo standartus sudarydama prekybos susitarimus ir vesdama daugiašales derybas. Taip pat būtų naudinga siekiant tų pačių tikslų dar glaudžiau bendradarbiauti su tarptautinėmis organizacijomis.

Rinkmenos

2019 M. SAUSIO 30 D.
Diskusijoms Skirtas Dokumentas Tvari Europa – Iki 2030 M.
2019 M. SAUSIO 30 D.
I Priedas. : J.-C. Junckerio Vadovaujamos Komisijos Indėlis Siekiant Darnaus Vystymosi Tikslų
2019 M. SAUSIO 30 D.
II Priedas. Es Rezultatai Siekiant Darnaus Vystymosi Tikslų (Dvt)
2019 M. SAUSIO 30 D.
Iii Priedas. Darnaus Vystymosi Tikslų Įgyvendinimo Siekiančių Įvairių Suinteresuotųjų Šalių Platformos Pasiūlymų Dėl Diskusijoms Skirto Dokumento „Darni Europa – Iki 2030 M.“ Santrauka
2019 M. SAUSIO 30 D.
FACTSHEET: Towards a Sustainable Europe by 2030