Pāriet uz galveno saturu
Raksts par jaunumiem2024. gada 19. jūnijsKomunikācijas ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 2 min

Komisija sniedz ES dalībvalstīm politikas norādes konkurētspējas veicināšanai

An operator works at the battery workshop of the Stellantis cars factory in Hordain, northern France

 

Eiropas Komisija 2024. gada Eiropas pusgada pavasara paketes ietvaros ir sniegusi ES valstīm politikas norādes, lai veidotu stabilu un nākotnes prasībām atbilstošu ekonomiku.  Eiropas pusgads ir ikgadējs pasākums, kas palīdz apzināt vissteidzamākos ekonomikas un sociālās jomas problēmjautājumus ES valstīs un politikas risinājumus, lai valstis varētu realizēt savu potenciālu mūsu visu labā. Šajā pavasarī galvenā uzmanība tiek pievērsta ES un ES valstu ilgtermiņa konkurētspējai, labklājībai un līderībai pasaules mērogā. 

Pavasara paketē ir izvērtēta ES valstu atveseļošanas un noturības plānu un kohēzijas programmu īstenošana. Tā ietver arī fiskālās politikas norādes, kas palīdzēs stiprināt ES valstu parāda atmaksājamību un veicinās ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi visā ES. 

Komisija sagatavoja ziņojumu par katru valsti, kurā analizēta ekonomiskā un sociālā attīstība ES valstīs. Pamatojoties uz šo analīzi, Komisija sagatavoja konkrētām valstīm adresētus ieteikumus par to, kā vislabāk risināt sociālekonomiskās problēmas, kas izklāstītas ziņojumos par valstīm, un palielināt ES valstu konkurētspēju un labklājību. Komisija arī sagatavoja atsevišķu ziņojumu 12 ES valstīm, lai novērtētu to atbilstību Līgumā par Eiropas Savienības darbību noteiktajam deficīta kritērijam. 

Saskaņā ar pavasara paketi lielākā daļa ES valstu turpina gūt labus panākumus savu atveseļošanas un noturības plānu un kohēzijas politikas programmu īstenošanā. Konkrētām valstīm adresētajos ieteikumos dažas ES valstis tiek aicinātas paātrināt šo plānu un programmu īstenošanu, veicot konkrētas darbības. 

Paketes ietvaros Komisija ir arī izdevusi ES valstu nodarbinātības politikas pamatnostādnes. Tajās ir noteiktas valstu nodarbinātības politikas un sociālās politikas kopējās prioritātes, kam jāpadara šī politika taisnīgāka un iekļaujošāka, jo īpaši izglītības, apmācības, jauno tehnoloģiju un mākslīgā intelekta jomā.  

Eiropas pusgadam ir bijusi izšķiroša nozīme pēdējo piecu gadu laikā, kad ES saskārās ar vairākiem izaicinājumiem, – šajā ciklā tika ieteikts īstenot spēcīgus un koordinētus ekonomikas politikas atbildes pasākumus. ES ir pierādījusi augstu ekonomiskās un sociālās noturības līmeni, saskaroties ar lieliem satricinājumiem, tostarp Covid-19 pandēmiju, Krievijas agresijas karu pret Ukrainu un ar to saistīto enerģijas cenu kāpumu un inflācijas pieaugumu. 

Plašāka informācija 

Eiropas pusgads  

Eiropas pusgads jūsu valstī  

Ekonomika, kas darbojas cilvēku labā  

Paziņojums presei: “Eiropas pusgada pavasara pakete sniedz politikas norādes ar mērķi uzlabot ES konkurētspēju un noturību un saglabāt publisko finanšu stabilitāti” 

Jautājumi un atbildes par 2024. gada Eiropas pusgada pavasara paketi 

2024. gada pavasara ekonomikas prognoze 

Atveseļošanas un noturības mehānisms  

Eiropas Savienības Atveseļošanas instruments 

 

 

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 19. jūnijs
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts