Pereiti prie pagrindinio turinio
Naujienų straipsnis2024 m. gegužės 15 d.Komunikacijos generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 1 min

Pažangos, padarytos siekiant, kad Europa taptų saugesnė, vertinimas

Computer screens displaying an illustration on cybersecurity

 

Gyvename vis labiau nenuspėjamame pasaulyje, kuriame kinta grėsmių pobūdis, o krizės tampa vis labiau daugialypės. Prieš ketverius metus ES, priimdama 2020–2025 m. ES saugumo sąjungos strategiją, įsipareigojo spręsti vidaus ir išorės saugumo problemas. 

Nuo to laiko reguliariai teikiamos pažangos ataskaitos, kuriose nagrinėjama, kaip ES sėkmingai įgyvendina šią strategiją ir užtikrina, kad Europa būtų saugesnė. Šiandien Komisija paskelbė Septintąją pažangos ataskaitą.

Dabar ES yra geriau pasirengusi spręsti saugumo problemas nei 2020 m., nes priimta ir įgyvendinta įvairių priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią šioms kintančioms grėsmėms ir su jomis kovoti. Tai atsispindi šiandienos ataskaitoje, kurioje apžvelgiama pažanga penkiose pagrindinėse srityse:

  • ES fizinės ir skaitmeninės infrastruktūros stiprinimas ES ėmėsi priemonių, kad sustiprintų ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugą ir juos eksploatuojančių subjektų atsparumą, išvengtų esminių paslaugų trikdžių poveikio arba jį sušvelnintų, ir sustiprino teisinę sistemą, skirtą dabartinei ir būsimai rizikai internete ir realiame gyvenime šalinti.
  • Kova su terorizmu ir radikalizacija Siekiant padėti valstybėms narėms kovoti su terorizmu, priimtas priemonių rinkinys. Dabar ES yra geriau pasirengusi numatyti terorizmo grėsmes, užkirsti joms kelią, apsisaugoti nuo jų ir į jas reaguoti.
  • Kova su organizuotu nusikalstamumu ES ėmėsi priemonių, kad išardytų organizuoto nusikalstamumo struktūras ir kovotų su grėsmėmis tokiose srityse kaip kibernetiniai nusikaltimai, neteisėta prekyba narkotikais ir kitomis prekėmis, neteisėtas migrantų gabenimas ir prekyba žmonėmis, nusikaltimai aplinkai, ekonominiai ir finansiniai nusikaltimai ir kova su korupcija.
  • Teisėsaugos ir teisminio bendradarbiavimo stiprinimas Be kitų dalykų, tai apima naujas keitimosi informacija taisykles ir Priumo sistemos, kuria reglamentuojamas automatinis keitimasis duomenimis policijos bendradarbiavimo srityje, peržiūrą, naujas išankstinės informacijos apie keleivius taisykles ir stipresnį Europolo vaidmenį.
  • Bendradarbiavimas su tarptautiniais partneriais ES yra saugesnė, kai jos partnerės taip pat yra saugesnės. Vien 2023 m. apie 700 mln. EUR buvo išleista trečiųjų šalių pajėgumams remti ir mūsų bendradarbiavimui su jomis stiprinti kovos su terorizmu ir smurtinio ekstremizmo prevencijos bei kovos su juo srityse.

Daugiau informacijos

Europos saugumo sąjunga

Saugesnė Europa

2020–2025 m. Saugumo sąjungos strategijos tekstas

Pranešimas spaudai Komisijos ataskaitos dėl bendros Saugumo sąjungos pažangos

Informacijos suvestinė. ES saugumo sąjunga. Svarbiausi laimėjimai

Vaizdo siužetas. Saugumo sąjunga: piliečių, infrastruktūros ir demokratijos apsauga

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. gegužės 15 d.
Autorius
Komunikacijos generalinis direktoratas