Siekiant poveikio klimatui neutralumo
Europos žaliuoju kursu siekiama, kad Europos poveikis klimatui iki 2050 m. taptų neutralus. Siekdama, kad šis tikslas taptų teisiškai privalomas, Komisija pasiūlė Europos klimato teisės aktą, kuriame taip pat nustatytas naujas platesnio užmojo tikslas iki 2030 m. grynąjį išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti bent 55 proc., palyginti su 1990 m. lygiu.
Norint pasiekti priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo tikslus, išmetamųjų teršalų kiekis turi būti sumažintas visuose sektoriuose, pradedant pramone ir energetika, baigiant transportu ir ūkininkavimu. Klimato kaita yra pasaulinė grėsmė ir atsakas į ją turi būti pasaulinis. Todėl ES aktyviai bendradarbiauja su savo tarptautiniais klimato srities partneriais ir juos remia, visų pirma įgyvendindama Jungtinių Tautų bendrąją klimato kaitos konvenciją (UNFCCC) ir Paryžiaus susitarimą. Kartu su klimato kaitos švelninimo veiksmais ES imasi prisitaikymo prie klimato kaitos veiksmų, kad spręstų dėl neišvengiamo klimato kaitos poveikio kylančius uždavinius.
Plačiau apie ES klimato politiką
Europos Komisija priėmė pasiūlymų rinkinį, kuriuo siekiama, kad ES klimato, energetikos, transporto ir mokesčių politika būtų pertvarkyta taip, kad būtų pasiektas tikslas iki 2030 m. grynąjį išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti bent 55 procentais, palyginti su 1990 m. lygiu. Daugiau informacijos apie Europos žaliojo kurso įgyvendinimą.
Pati Komisija prisijungė prie Europos klimato pakto ir įsipareigojo iki 2030 m. pasiekti, kad jos veiklos poveikis klimatui taptų neutralus. 2022 m. balandžio mėn. priimtame komunikate ir veiksmų plane dėl Komisijos žalinimo Komisija įsipareigojo palaipsniui sumažinti savo išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį bent 60 proc., palyginti su 2005 m., ir kompensuoti visus 2030 m. likusius savo išmetamus teršalus aukštos kokybės sertifikuotu anglies dioksido absorbavimu.
Dėmesio centre

Komisijos planas yra iki 2030 metų sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį bent 55 proc., palyginti su 1990 m. lygiu. Ateinančiam dešimtmečiui užsibrėžusi tokio masto tikslą ES galės tolygiai siekti 2050 m. poveikio klimatui neutralumo tikslo. Naujasis tikslas grindžiamas išsamiu socialinio bei ekonominio poveikio ir poveikio aplinkai vertinimu.
Dokumentai
- Parsisiųsdintiбългарски(478.59 KB - HTML)
- Parsisiųsdintiespañol(403.78 KB - HTML)
- Parsisiųsdintičeština(393.16 KB - HTML)
- Parsisiųsdintidansk(HTML)
- ParsisiųsdintiDeutsch(404.7 KB - HTML)
- Parsisiųsdintieesti(387.87 KB - HTML)
- Parsisiųsdintiελληνικά(489.16 KB - HTML)
- ParsisiųsdintiEnglish(390.67 KB - HTML)
- Parsisiųsdintifrançais(HTML)
- ParsisiųsdintiGaeilge(HTML)
- Parsisiųsdintihrvatski(387.26 KB - HTML)
- Parsisiųsdintiitaliano(HTML)
- Parsisiųsdintilatviešu(HTML)
- Parsisiųsdintimagyar(410.04 KB - HTML)
- ParsisiųsdintiMalti(406.83 KB - HTML)
- ParsisiųsdintiNederlands(402.15 KB - HTML)
- Parsisiųsdintipolski(405.87 KB - HTML)
- Parsisiųsdintiportuguês(HTML)
- Parsisiųsdintiromână(HTML)
- Parsisiųsdintislovenčina(HTML)
- Parsisiųsdintislovenščina(HTML)
- Parsisiųsdintisuomi(397.74 KB - HTML)
- Parsisiųsdintisvenska(393.21 KB - HTML)