Põhisisu juurde
  • Artikkel
  • 11. juuli 2024
  • Teabevahetuse peadirektoraat
  • 1 min lugemist

#WaterWiseEU: Kampaania, mille eesmärk on muuta seda, kuidas me Euroopas veest mõtleme

A frog pokes its head out of the water in a bubble

 

Euroopa soojeneb kaks korda kiiremini kui ülejäänud maailm ja siinsed veesüsteemid on üha suurema surve all. Veepuudus mõjutab igal aastal 30% eurooplastest ja 20% maast. 70% Euroopa kodanikest on väljendanud muret veereostuse ja veepuuduse pärast, ometi ei tunne peaaegu pooled neist, et on oma riigis esinevatest veega seotud probleemidest hästi informeeritud.

Seepärast käivitati hiljuti kampaania #WaterWiseEU, mis aitab saavutada eesmärki tagada 2050. aastaks veemajanduse seisukohast vastupanuvõimeline Euroopa.

Meie veeringlus – protsess, mille käigus vesi liigub läbi maismaa, merede ja atmosfääri – on häiritud ja see tuleb ära parandada. Inimtegevus ja kliimamuutused kahjustavad ökosüsteeme ning põhjustavad suuremat aurustumist, rohkem üleujutusi, rohkem põuda – ning see tähendab vähem vett meie ja kõigi muude eluvormide jaoks, mis sellest sõltuvad. 

Kuni sügiseni kestva teavituskampaania #WaterWiseEU eesmärk on suurendada teadlikkust sellest ja juhtida tähelepanu paljudele olemasolevatele lahendustele. Sellisteks lahendusteks on looduslike veehoidlate edendamine, põhjaveevarude täiendamine ja mulla seisundi taastamine, aga ka arukas veemajandus, veekasutuse tõhusus ja korduskasutamine. 

Koos töötades saame muuta olemasolevaid arusaamu veest ja „vaadata vett teise pilguga“, nagu kõlab kampaania ametlik juhtlause. 

Kampaania käigus on välja töötatud arvukalt vahendeid, sealhulgas valmis visuaalsed materjalid ja sõnumid, mida kampaaniapartnerid saavad kasutada. Partnereid julgustatakse kasutama neid vahendeid arutelu algatamiseks, ürituste korraldamiseks ja oma teabevahetustegevusega vastavusse viimiseks. 

Lisateave

#WaterWiseEU kampaania koduleht

#WaterWiseEU kampaania materjalid

Tutvuge veeringlusega

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
11. juuli 2024
Autor
Teabevahetuse peadirektoraat