Pāriet uz galveno saturu
  • Raksts par jaunumiem
  • 2024. gada 8. augusts
  • Komunikācijas ģenerāldirektorāts
  • Lasīšanas ilgums: 3 min

Stažēšanās un citas iespējas jauniešiem ES

The European Solidarity Corps in action, Norcia, Italy

 

Jauniešiem, kas vēlas pastrādāt ES iestādēs, aģentūrās un citās struktūrās, ir daudz iespēju gūt vērtīgu pieredzi. Stažēšanās jaunajiem speciālistiem piedāvā praktisku darba pieredzi un iespēju iegūt prasmes jau pirms pārejas uz pastāvīgu nodarbinātību, savukārt brīvprātīgais darbs ļauj pilnveidot praktiskās prasmes un ir ideāli piemērots tiem, kuri vēlas ar savu darbu panākt pozitīvas pārmaiņas.

Eiropas Komisija piedāvā tā saukto “Zilās grāmatas” programmu: 5 mēnešus ilgu atalgotu praksi, kas pieejama visiem ES pilsoņiem. Ierobežots vietu skaits ir atvēlēts arī ārpussavienības valstu pilsoņiem. Stažieri gūst praktisku pieredzi dažādās ES politikas veidošanas, cilvēkresursu, rakstiskās tulkošanas un citās jomās, sniedzot ieguldījumu projektos, kas veido Eiropas nākotni. Pieteikšanās uz praktikantu vietām sākas 2025. gada martā un turpinās līdz 31. augustam plkst. 10.00 (pēc Centrāleiropas laika). Kandidātiem ir jābūt ieguvušiem augstāko izglītību un jāprot 2 vai 3 ES oficiālās valodas (atkarībā no stažēšanās veida). Pieteikšanās process ietver tiešsaistes veidlapas aizpildīšanu un apliecinošu dokumentu iesniegšanu, izmantojot Komisijas oficiālo portālu.

Prakses un brīvprātīgā darba iespējas piedāvā ne vien Komisija, bet arī dažādas ES iestādes, aģentūras un citas struktūras, sniedzot unikālu ieskatu ES darbībā un veicinot jauniešu profesionālo izaugsmi. Šādas iespējas ir pieejamas dažādās nozarēs, piemēram, cilvēkresursu, komunikācijas, IT, konkurences tiesību, vides politikas, ārējo attiecību, attīstības politikas u. c. jomās.

Eiropas Solidaritātes korpuss (ESK) ir iniciatīva, kas piedāvā dažādas iespējas 18–30 gadus veciem jauniešiem. Šī organizācija īpašu uzmanību velta palīdzībai plašākai sabiedrībai un solidaritātes veicināšanai visā Eiropā un arī ārpus tās. Izmantojot brīvprātīgā darba un solidaritātes projektus, dalībnieki var iesaistīties darbībā, kas saistīta ar humāno palīdzību, sociālo iekļaušanu, vidi, kultūru, izglītību u. c. ESK norīkojumi var ilgt no diviem mēnešiem līdz gadam, un tie sedz pamatizmaksas, piemēram, izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas, kā arī nelielu stipendiju personīgajiem izdevumiem. 

Var būt sarežģīti atrast tiešām piemērotu prakses vietu, taču jaunajiem profesionāļiem ir pieejami daudz resursu, kas šai procesā palīdz. Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) portāls piedāvā plašu stažēšanās programmu klāstu dažādās ES iestādēs, aģentūrās un citās struktūrās. Eiropas Jaunatnes portālā atrodami resursi un norādījumi par to, kā sameklēt iespējas visā Eiropā un uz tām pieteikties (piemēram, brīvprātīgo darbu, praktikanta vietu, pastāvīgu darbu vai iespēju mācīties ārzemēs).

Komisija 2024. gadā ierosināja iniciatīvu, kuras mērķis ir uzlabot praktikantu darba apstākļus, tostarp atalgojumu, kā arī stažēšanās iekļautību un kvalitāti ES. Šī iniciatīva arī nodrošinās, ka pastāvīgu nodarbinātību nevar slēpt kā stažēšanos. 

Plašāka informācija

Eiropas Komisijas stažieru programma

Eiropas Solidaritātes korpuss

Informācija par prakses iespējām ES iestādēs, aģentūrās un citās struktūrās 

Eiropas Jaunatnes portāls

ES politika attiecībā uz kvalitatīvu stažēšanos ES

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 8. augusts
Autors
Komunikācijas ģenerāldirektorāts