Ця інформація іншими мовами: англійська | English | російська | русский
ЄС та його міжнародні партнери єдині в засудженні агресії Путіна проти України. Ми надамо підтримку тим, хто шукає притулку, і допомогу тим, хто шукає безпечний шлях додому. ЄС і надалі надаватиме Україні потужну політичну, фінансову та гуманітарну допомогу та вводитиме жорсткі санкції проти Росії та співучасників війни.
20 вересня 2024 року — Щоб підтримати партнерів із ЄС і «Групи семи» в наданні Україні кредитів на суму до 45 мільярдів євро, Європейська комісія запропонувала заснувати Механізм співпраці з кредитування України. Європейська комісія пропонує винятковий кредит на суму до 35 мільярдів євро як внесок ЄС до цих кредитів. Цей пакет використовує надзвичайні прибутки від знерухомлених російських активів, надсилаючи чіткий сигнал про те, що тягар відбудови України поляже на відповідальних за її руйнування. Серед кредиторів із ЄС і «Групи семи» цей підхід вперше застосується структуровано, забезпечуючи довгострокову стабільну фінансову підтримку для відновлення та стійкості України.
Дії ЄС
Дізнатися про політичну, гуманітарну та фінансову підтримку ЄС України
Підтримка зусиль України щодо подальшої інтеграції в ЄС
Підтримка ЄС зусиль України з відновлення
Огляд санкцій ЄС проти секторів, організацій і співучасників
Забезпечення покарання Росії за воєнні злочини та відшкодування завданих збитків
Допомога ЄС державам-членам у задоволенні потреб людей, що виїжджають з України в пошуках порятунку
Перебіг подій
- 19 вересня 2024 року
Європейська комісія оголошує 160 мільйонів євро підтримки для енергетичної безпеки України.
- 13 серпня 2024 року
Через перший компонент Ukraine Facility Європейська комісія виплачує Україні майже 4,2 мільярда євро. Цим загальна сума фінансування, виплаченого до цього часу українському урядові через Ukraine Facility, сягає 12,2 мільярда євро.
- 26 липня 2024 року
ЄС перераховує Україні перші 1,5 мільярда євро, отримані від знерухомлених російських активів.
- 17 липня 2024 року
Європейська комісія надає позитивну оцінку для здійснення через Ukraine Facility першої регулярної виплати на суму майже 4,2 мільярда євро.
- 10 липня 2024 року
Продовження строку дії добровільної угоди між 22 європейськими та 7 українськими телекомунікаційними операторами з тим, щоб забезпечити біженцям з України можливість залишатися на зв'язку, незважаючи на кордони.
- 25 червня 2024 року
ЄС відкриває переговори з Україною про вступ.