Pereiti prie pagrindinio turinio
  • Naujienų straipsnis
  • 2024 m. birželio 12 d.
  • Komunikacijos generalinis direktoratas
  • Skaitymo laikas: 2 min

Pateiktas Migracijos ir prieglobsčio pakto praktinio įgyvendinimo planas

Job hunting

 

Šiandien Komisija pristatė Bendrą Migracijos ir prieglobsčio pakto įgyvendinimo planą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad viskas būtų parengta iki 2026 m. birželio mėn. ir teisėkūros procedūra priimami aktai galėtų tapti realybe. 

ES priėmė bendrą migracijos ir prieglobsčio valdymo Europos sistemą, kuri įsigaliojo 2024 m. birželio 11 d. Dabar Komisija vadovauja bendram darbui, kad sutartos taisyklės būtų įgyvendintos. Iki 2024 m. pabaigos ES šalys turės parengti savo nacionalinius įgyvendinimo planus, kuriuose nurodys konkrečius veiksmus ir paaiškins, kaip jos teisės aktus pavers veiksmais.

Bendrą įgyvendinimo planą sudaro 10 elementų.

  1. Bendra migracijos ir prieglobsčio informacinė sistema (EURODAC). Jos paskirtis – padėti ir sudaryti sąlygas ES šalims taikyti naująsias solidarumo ir atsakomybės taisykles.
  2. Nauja migracijos prie ES išorės sienų valdymo sistema. Tikslas – valdyti neteisėtą ne ES piliečių atvykimą ir nustatyti greitas ir veiksmingas prieglobsčio ir grąžinimo procedūras, taip pat tvirtas apsaugos priemones.
  3. Tinkami prašytojų priėmimo standartai atsižvelgiant į jų poreikius. Pavyzdžiui, tarptautinės apsaugos gavėjai turi galimybę anksčiau patekti į darbo rinką ir naudotis fizinės bei psichinės sveikatos priežiūros paslaugomis, be to, labiau apsaugomos šeimos, vaikai ir pažeidžiami prašytojai.
  4. Teisingos, veiksmingos ir suderintos prieglobsčio procedūros. Supaprastintas atskirų prieglobsčio prašymų vertinimo ir sprendimų priėmimo procesas visoje Europoje ir sustiprintos tarptautinės apsaugos gavėjų apsaugos priemonės, teisės ir garantijos.
  5. Veiksmingos ir teisingos grąžinimo procedūros. ES migracijos politika bus tvari tik jei asmenys, kurie neturi teisės pasilikti ES, bus veiksmingai grąžinami.
  6. Teisinga ir veiksminga sistema nustatant veiksmingą ir stabilų atsakomybės pasidalijimą visoje Sąjungoje ir sumažinant antrinio judėjimo paskatas.
  7. Solidarumo užtikrinimas. Pirmą kartą ES taikomas nuolatinis, teisiškai privalomas, tačiau lankstus solidarumo mechanizmas, kuriuo užtikrinama, kad nė viena spaudimą patirianti ES šalis nebūtų palikta viena.
  8. Pasirengimas, nenumatytų atvejų planavimas ir reagavimas į krizes. Atsparumo didinimas atsižvelgiant į migracijos padėties raidą ir krizinių situacijų rizikos mažinimas.
  9. Naujos apsaugos priemonės prieglobsčio prašytojams ir pažeidžiamiems asmenims. Sustiprinta pagrindinių teisių stebėsena užtikrinant veiksmingas procedūras ir apsaugant žmogaus orumą.
  10. Perkėlimas į ES, įtrauktis ir integracija. Daugiau pastangų migrantų integracijos ir įtraukties srityje.

Migracijos ir prieglobsčio paktas yra bendras europinis atsakas į migraciją. Jis suteikia galimybę ES valdyti migraciją teisingai ir tvariai, užtikrinant ES šalių solidarumą, taip pat suteikiant tikrumo ir aiškumo į ES atvykstantiems žmonėms ir apsaugant jų pagrindines teises. Šį 2020 m. rugsėjo mėn. Komisijos pasiūlytą paktą 2024 m. balandžio mėn. priėmė Europos Parlamentas, o 2024 m. gegužės mėn. – Taryba. Pakto teisinės priemonės įsigaliojo 2024 m. birželio 11 d. ir bus pradėtos taikyti 2026 m. birželio mėn.

Daugiau informacijos

Atsakingas migracijos valdymas

Migracijos ir prieglobsčio paktas

Bendras įgyvendinimo planas

Klausimai apie Migracijos ir prieglobsčio paktą ir atsakymai į juos

Pranešimas spaudai

Migracija ir prieglobstis

Migracijos ir prieglobsčio paktas. Informacijos suvestinė

Suprasti Europos migracijos ir prieglobsčio paktą. Vaizdo siužetas

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. birželio 12 d.
Autorius
Komunikacijos generalinis direktoratas