Būstai miestuoseBūstas yra pagrindinė miestų ekonomikos augimo ir piliečių gerovės infrastruktūros dalis.Darbo vietos ir įgūdžiai vietos ekonomikojeMiestai atlieka svarbų vaidmenį kuriant ir remiant tinkamas sąlygas investicijoms, dėl kurių sukuriama daugiau ir geresnių darbo vietų Energy transition in citiesUrban areas are the places in which the greatest progress can be made on transition towards a system using a majority of renewable energy sources.Judumas miesteMiesto transportas atlieka pagrindinį vaidmenį siekiant ekonominio konkurencingumo, socialinės sanglaudos ir tvaraus augimo.Kultūra miestuoseTai padeda miestams atsinaujinti, gerinti jų kūrybinį ir inovacinį potencialą, plėtoti naujas ir tvaresnes turizmo formas.Migrantų ir pabėgėlių integracija miestuoseMiestai dažnai yra pagrindinis migrantų integracijos į ES punktas.Novatoriški ir atsakingi viešieji pirkimai miestuoseViešieji pirkimai yra galinga priemonė, kurią miestai galėtų naudoti siekdami socialinių ir aplinkos apsaugos tikslų ir nuveikti daugiau mažesnėmis sąnaudomis.Oro kokybė miestuoseMiestai atlieka svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę, vietos lygmeniu rengdami, stebėdami ir įgyvendindami oro kokybės planus.Perėjimas prie skaitmeninių technologijų miestuoseMiestai turi galimybę naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir atviraisiais duomenimis, kad piliečiams teiktų geresnes paslaugas ir kurtų verslo galimybes.Prisitaikymas prie klimato kaitos miestuoseMiestai labai prisideda prie klimato kaitos – juose išmetama daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų, pavyzdžiui, energijos gamybos ir transporto sektoriuje. Tačiau miestai ir miesteliai yra itin pažeidžiami dėl klimato kaitos poveikio: karštis, potvyniai, vandens trūkumas ir sausros gali daryti poveikį sveikatai, infrastruktūrai, vietos ekonomikai ir miesto gyventojų gyvenimo kokybei. Veiksmingai kovojant su klimato kaita užtikrinamas ne tik atsparumas klimato kaitos poveikiui, bet ir didelė nauda miesto vietovėms – gerėja gyvenimo kokybė ir visuomenės sveikata, mažėja išlaidų ir kuriamos darbo vietos.Skurdas miestuoseSkurdas daro didžiulį poveikį miestams. ES siekia sumažinti skurdą ir padidinti skurstančių žmonių įtrauktį į visuomenę. Tvarus žemės naudojimas ir gamta pagrįsti sprendimai miestuose Veiksmingas ir tvarus žemės naudojimas taip pat padeda sukurti visiems įtraukius Europos miestus.Žiedinė ekonomika miestuosePereinant prie žiedinės ekonomikos bus padedama kurti tvarią, mažo anglies dioksido kiekio technologijų, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką. Bus įmanoma kuo ilgiau ekonomikoje išlaikyti produktus, medžiagas ir išteklius ir taip sumažinti atliekų kiekį. Miestų aplinka yra ideali žiedinei ekonomikai plėtoti, nes jie yra arti gyventojų, paslaugų teikėjų ir verslininkų.
Būstai miestuoseBūstas yra pagrindinė miestų ekonomikos augimo ir piliečių gerovės infrastruktūros dalis.
Darbo vietos ir įgūdžiai vietos ekonomikojeMiestai atlieka svarbų vaidmenį kuriant ir remiant tinkamas sąlygas investicijoms, dėl kurių sukuriama daugiau ir geresnių darbo vietų
Energy transition in citiesUrban areas are the places in which the greatest progress can be made on transition towards a system using a majority of renewable energy sources.
Judumas miesteMiesto transportas atlieka pagrindinį vaidmenį siekiant ekonominio konkurencingumo, socialinės sanglaudos ir tvaraus augimo.
Kultūra miestuoseTai padeda miestams atsinaujinti, gerinti jų kūrybinį ir inovacinį potencialą, plėtoti naujas ir tvaresnes turizmo formas.
Migrantų ir pabėgėlių integracija miestuoseMiestai dažnai yra pagrindinis migrantų integracijos į ES punktas.
Novatoriški ir atsakingi viešieji pirkimai miestuoseViešieji pirkimai yra galinga priemonė, kurią miestai galėtų naudoti siekdami socialinių ir aplinkos apsaugos tikslų ir nuveikti daugiau mažesnėmis sąnaudomis.
Oro kokybė miestuoseMiestai atlieka svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę, vietos lygmeniu rengdami, stebėdami ir įgyvendindami oro kokybės planus.
Perėjimas prie skaitmeninių technologijų miestuoseMiestai turi galimybę naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir atviraisiais duomenimis, kad piliečiams teiktų geresnes paslaugas ir kurtų verslo galimybes.
Prisitaikymas prie klimato kaitos miestuoseMiestai labai prisideda prie klimato kaitos – juose išmetama daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų, pavyzdžiui, energijos gamybos ir transporto sektoriuje. Tačiau miestai ir miesteliai yra itin pažeidžiami dėl klimato kaitos poveikio: karštis, potvyniai, vandens trūkumas ir sausros gali daryti poveikį sveikatai, infrastruktūrai, vietos ekonomikai ir miesto gyventojų gyvenimo kokybei. Veiksmingai kovojant su klimato kaita užtikrinamas ne tik atsparumas klimato kaitos poveikiui, bet ir didelė nauda miesto vietovėms – gerėja gyvenimo kokybė ir visuomenės sveikata, mažėja išlaidų ir kuriamos darbo vietos.
Skurdas miestuoseSkurdas daro didžiulį poveikį miestams. ES siekia sumažinti skurdą ir padidinti skurstančių žmonių įtrauktį į visuomenę.
Tvarus žemės naudojimas ir gamta pagrįsti sprendimai miestuose Veiksmingas ir tvarus žemės naudojimas taip pat padeda sukurti visiems įtraukius Europos miestus.
Žiedinė ekonomika miestuosePereinant prie žiedinės ekonomikos bus padedama kurti tvarią, mažo anglies dioksido kiekio technologijų, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką. Bus įmanoma kuo ilgiau ekonomikoje išlaikyti produktus, medžiagas ir išteklius ir taip sumažinti atliekų kiekį. Miestų aplinka yra ideali žiedinei ekonomikai plėtoti, nes jie yra arti gyventojų, paslaugų teikėjų ir verslininkų.