Europos Komisija siekia puoselėti įvairią ir įtraukią darbo aplinką, kurioje nėra diskriminacijos ir darbuotojai atstovauja mūsų visuomenei.
Įvairios ir įtraukios darbo aplinkos puoselėjimas
Europos Komisija priėmė kelias politikos priemones, kad sustiprintų Europos įsipareigojimą siekti lygybės, tokias kaip:
- Lyčių lygybės strategija,
- Kovos su rasizmu veiksmų planas,
- Romų integracijos strateginis planas,
- LGBTIQ asmenų teisių strategija,
- Neįgaliųjų teisių strategija.
Kaip darbdavė Komisija išsikėlė tikslą rodyti pavyzdį. Naujojoje žmogiškųjų išteklių strategijoje ji siekia didinti savo darbuotojų įvairovę, kad būtų geriau atsižvelgta į Europos gyventojų įvairovę.
Per dabartinę Komisijos kadenciją (2019–2024 m.) vienas iš politinių prioritetų yra užtikrinti lyčių lygybę visais valdymo lygmenimis.
Iki 2023 m. vidurio vadovo pareigas einančių moterų skaičius padidėjo:
- beveik 9 procentiniais punktais nuo kadencijos pradžios vyresniosios vadovybės lygmeniu (45,2 proc.),
- 6 procentiniais punktais viduriniosios grandies vadovų lygmeniu (47,5 proc.),
- iš viso beveik 7 procentiniais punktais (47,1 proc.).
Pasiekusi tokį rezultatą, Komisija jau patenka tarp labai nedaugelio pasaulio viešojo administravimo institucijų, kuriose vadovaujančias pareigas užimančių moterų skaičius yra didžiausias. Tačiau mūsų tikslas – lyčių lygybė visais lygmenimis. Jo siekiant palaipsniui imamasi papildomų priemonių, kad iki dabartinės Komisijos kadencijos pabaigos galėtų būtų pasiekta visuotinė lygybė.
Be to, kaip įtvirtinta Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo, institucija yra pasiryžusi vykdyti savo darbuotojų visų rūšių diskriminacijos visiško netoleravimo politiką.
2020 m. Žmogiškųjų išteklių GD buvo sukurta Įvairovės ir įtraukties tarnyba, kuri:
- koordinuoja įvairove ir įtraukumu grindžiamos darbo kultūros plėtotę,
- šiuo klausimu bendradarbiauja su kitomis institucijomis ir organizacijomis.
2021 m. Komisija atliko tyrimą, kad nustatytų, kaip Komisijos, jos vykdomųjų agentūrų ir Europos išorės veiksmų tarnybos darbuotojai suvokia įvairovę ir įtrauktį. 10 000 gautų atsakymų leido susidaryti vaizdą apie tai, kaip jaučiasi darbuotojai, ir į juos atsižvelgta rengiant naują įvairovės ir įtraukties veiksmų planą, kurio paskirtis – gerinti dabartinę darbo aplinką ir Komisijos kaip darbdavės perspektyvas.
Atnaujintas įvairovės ir įtraukties veiksmų planas buvo priimtas 2022 m. pabaigoje po išsamių vidaus konsultacijų. Jame išdėstyti pagrindiniai su įvairove ir įtrauktimi susiję veiksmai, kuriuos planuojama įgyvendinti 2023 ir 2024 m. įgyvendinant Žmogiškųjų išteklių strategiją.
Faktų apie įvairovę ir įtrauktį darbo vietoje suvestinė. 2023–2024 m. veiksmų planas
- 2023 M. RUGSĖJO 5 D.
Faktų apie įvairovę ir įtrauktį darbo vietoje suvestinė: Survey
- 2024 M. KOVO 6 D.