Pereiti prie pagrindinio turinio

Europos kaimynystės politika

Remdamasi Europos kaimynystės politika (EKP), ES palaiko ryšius su 16 artimiausių rytų ir pietų partnerių. Vykdant Europos kaimynystės politiką, kuri yra vienas iš pagrindinių ES užsienio politikos elementų, siekiama stabilizuoti regiono politinę bei ekonominę padėtį ir didinti jo saugumą.

Veiksmai

Rytų partneryste siekiama stiprinti ryšius tarp ES ir šešių jos rytų kaimynių: Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos.

Pietinės kaimyninės šalys partnerės, su kuriomis vykdomas bendradarbiavimas, yra: Alžyras, Egiptas, Izraelis, Jordanija, Libanas, Libija, Marokas, Palestina*, Sirija, Tunisas.

Siekiant papildyti dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo programas, taip pat nustatytos bendradarbiavimo su visomis kaimynystės politikos šalimis programos, nes tam tikra pagalbos veikla gali būti valdoma veiksmingiau ir lanksčiau tarpregioniniu lygmeniu.

Tikslai

  • stabilizuoti padėtį kaimyninėse šalyse sprendžiant ekonominio vystymosi, galimybių įsidarbinti ir jaunimo, transporto ir energijos tinklų junglumo, migracijos, mobilumo ir saugumo klausimus
  • propaguoti pagrindinius ES interesus – gerą valdymą, demokratiją, teisinę valstybę ir žmogaus teises
  • Sudaryti palankesnes sąlygas bendradarbiavimui regionų lygmeniu Rytų partnerystė ir Viduržemio jūros sąjunga

Bendra informacija

Europos kaimynystės politika suteikia pagrindą veiksmingesnei ir stipresnei partnerystei su ES rytų ir pietų kaimynėmis, remiantis bendrais interesais ir abipusiais veiksmais. 

ES skatina stabilumą šiose šalyse ir bendradarbiavimą su jomis teikdama finansinę paramą pagal Europos kaimynystės priemonę.

Dokumentai

2018 M. SAUSIO 9 D.
Review of the European neighbourhood policy