Jazykové znalosti jednoznačně zlepšují mladým lidem vyhlídky do budoucna a zvyšují šanci najít zaměstnání. Překladatelé Evropské komise jsou po zkontrolování tolika zajímavých soutěžních příspěvků přesvědčeni, že mohou v příslušný okamžik s klidem přenechat svou práci mladší generaci.
Překladatelské talenty lze najít ve všech koutech Evropy – stačí se jen rozhlédnout!
Seznam vítězů
Belgique/België - vítězný překlad
Margaux Cuyle
Immaculata-instituut - De Panne
България - vítězný překlad
Георги Христов
Езикова гимназия „Д-р Петър Берон“ - Кюстендил
Česká republika - vítězný překlad
Miroslav Řehounek
Gymnázium Třinec, příspěvková organizace - Třinec
Danmark - vítězný překlad
Amalie Dam Møller
Niels Brock HHX, Kultorvet - København
Deutschland - vítězný překlad
Emily Bruns
Coppernicus Gymnasium - Norderstedt
Eesti - vítězný překlad
Eva Lea Jääger
Hugo Treffneri Gümnaasium - Tartu
Éire/Ireland - vítězný překlad
Lauren Ní Bhaoill
Coláiste Phobail Cholmcille - Dún na nGall
Ελλάδα - vítězný překlad
Λήδα-Χρυσή Γανωτάκη
Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ηρακλείου - Ηράκλειο Κρήτης
España - vítězný překlad
Elvira Tornay Mora
IES Trevenque - La Zubia (Granada)
France - vítězný překlad
Florian Pesce
Lycée Notre-Dame-Saint-Joseph - Epinal
Hrvatska - vítězný překlad
Katarina Zornada
Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile - Pazin
Italia - vítězný překlad
Gabriella Grassiccia
I.I.S. "G. Verga" - Modica
Κύπρος - vítězný překlad
Στέφανος Μιχαηλίδης
Λύκειο Αποστόλων Πέτρου και Παύλου - Λεμεσός
Latvija - vítězný překlad
Justīne Ševele
Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola - Saldus novads
Lietuva - vítězný překlad
Vytautas Petras Rudys
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija - Kretinga
Luxembourg - vítězný překlad
Magali Sumkötter
Athénée de Luxembourg - Luxembourg
Magyarország - vítězný překlad
Franciska van Waarden
Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskola - Sárvár
Malta - vítězný překlad
Sarah Falzon
G.F. Abela Junior College - Msida
Nederland - vítězný překlad
Eliana Jager
Atheneum College Hageveld - Heemstede
Österreich - vítězný překlad
Fiona Baumhauer
BG Purkersdorf - Purkersdorf
Polska - vítězný překlad
Maciej Nakoniecznik
XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa
Portugal - vítězný překlad
Mariana Vaz
Quinta das Flores - Coimbra
România - vítězný překlad
Roxana-Maria Chiorean
Colegiul Național „Emil Racoviță” - Cluj-Napoca
Slovenija - vítězný překlad
Eva Malovrh
Prva gimnazija Maribor - Maribor
Slovensko - vítězný překlad
Zuzana Kráľová
Gymnázium bilingválne - Žilina
Suomi/Finland - vítězný překlad
Atte Kaljonen
Puolalanmäen lukio- Turku
Sverige - vítězný překlad
Oliver Knutas
Katedralskolan - Skara
United Kingdom - vítězný překlad
Harvey Scriven
Winchester College - Winchester