27 červených bodů reprezentujících překlady, které v 6. ročníku této soutěže zvítězily
V soutěži Juvenes Translatores se setkávají žáci, učitelé a překladatelé ze všech koutů EU. Spojuje je láska k jazykům a neustálá snaha převést hodnověrně smysl, poezii a humor z jednoho jazyka do druhého.
Přestože se někdy může práce překladatele zdát jednotvárná, je to povolání rozmanité, jelikož se při něm řeší stále nové a nové překladatelské oříšky, a proto nezevšední.
Seznam vítězů
Belgique/België - vítězný překlad
Juliette Louvegny
Collège du Christ-Roi - Ottignies
България - vítězný překlad
Пламена Малева
Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ - Велико Търново
Česká republika - vítězný překlad
Daniela Ottová
Gymnázium a Střední odborná škola - Jilemnice
Danmark - vítězný překlad
Maria Priego Christiansen
Rybners stx - Esbjerg
Deutschland - vítězný překlad
Valentin Donath
Salzmannschule Schnepfenthal - Waltershausen
Eesti - vítězný překlad
Eeva Aleksejev
Gustav Adolfi Gümnaasium - Tallinn
Éire/Ireland - vítězný překlad
Maeve Walsh
Loreto High School Beaufort - Dublin
Ελλάδα - vítězný překlad
Μαρία Φανή Δεδεμπίλη
Γενικό Λύκειο Βέλου - Βέλο Κορινθίας
España - vítězný překlad
Jaime Bas Domínguez
IES El Burgo de Las Rozas
Madrid
France - vítězný překlad
Lou Barra-Thibaudeau
Lycée Victor Hugo - Poitiers
Italia - vítězný překlad
Francesca Magri
Liceo Linguistico Europeo paritario S.B Capitanio - Bergamo
Κύπρος - vítězný překlad
Μαρία Μυριανθοπούλου
Ενιαίο Λύκειο Κύκκου Α - Λευκωσία
Latvija - vítězný překlad
Elvis Ruža
Mērsraga vidusskola - Mērsrags
Lietuva - vítězný překlad
Giedrė Pupšytė
Žemaičių Naumiesčio gimnazija - Šilutės rajonas
Luxembourg - vítězný překlad
Sophie Schmiz
Athénée de Luxembourg - Luxembourg
Magyarország - vítězný překlad
Erkel Ferenc
Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola - Gyula
Malta - vítězný překlad
Janice Valentina Bonnici
G.F. Abela Junior College - Msida
Nederland - vítězný překlad
Anne-Mieke Thieme
Marnix College - Ede
Österreich - vítězný překlad
Sophie Maurer
Sir-Karl-Popper-Schule/Wiedner Gymnasium - Wien
Polska - vítězný překlad
Urszula Iskrzycka
I Liceum Ogólnokształcące im. K. Miarki - Mikołów
Portugal - vítězný překlad
Catarina Pinto
Escola Secundária de Rio Tinto - Rio Tinto
România - vítězný překlad
Diana Alexandra Amariei
Liceul Teoretic Sfantu-Nicolae - Gheorgheni
Slovenija - vítězný překlad
Gita Mihelčič
Gimnazija in srednja šola Kočevje - Kočevje
Slovensko - vítězný překlad
Lenka Mišíková
Gymnázium bilingválne - Žilina
Suomi/Finland - vítězný překlad
Annika Metso
Puolalanmäen lukio - Turku
Sverige - vítězný překlad
Agnes Forsberg
Johannes Hedberggymnasiet - Helsingborg
United Kingdom - vítězný překlad
Angus Russell
City of London School - London