Skip to main content

2010. aasta võistlus

Juvenes Translatores

Neljanda tõlkevõistluse Juvenes Translatores lõppedes soovime tänada koole ja õpilasi ülesnäidatud huvi eest ning samuti esitatud tagasiside eest (tänu sotisaalmeediale), mis on senisest aktiivseim.

Võitjate valitud keelekombinatsioonid olid võistluse ajaloos kõige arvukamad. Ka geograafiline ulatus muutub järjest muljetavaldavamaks – esmakordselt oli nüüd võitja ka põhjapolaarjoone tagant.

7. aprillil 2011 toimunud auhinnatseremoonial võtsid mitmed võitjad (Eestist, Ungarist, Tšehhi Vabariigist, Kreekast, Maltalt ja Madalmaadest) sõna ning esitasid huvitavaid mõtteid seoses keelte, tõlkimise ja mitmekeelsuse erinevate tahkudega.

Nagu alati, nii poleks ka seekordne võistlus saanud teoks ilma õpetajate taustatööta, ega ka kõikide lootustandvate tõlkijate lõputu ande ja entusiasmita. Suur tänu teile kõigile!

Võitjate nimekiri

Belgique/België - võidutöö

Timothy Vanderstraeten

Technisch Instituut Heilig Hart - Hasselt

България - võidutöö

Боряна Иванова

Гимназия за чужди езици "Екзарх Йосиф I" - Ловеч

Česká republika - võidutöö

Andrea Zlámalová

Gymnázium Ladislava Jaroše - Holešov

Danmark - võidutöö

Oliver Christensen

Bornholms Gymnasium - Bornholm

Deutschland - võidutöö

Bianca Niedermeier

Gymnasium St. Christophorus - Werne

Eesti - võidutöö

Ruuben Saal

Hugo Treffneri Gümnaasium - Tartu

Éire/Ireland - võidutöö

Fintan McGrath

Confey College - Kildare

Ελλάδα - võidutöö

Αικατερίνη Χατζηδάκη

Γενικό Λύκειο Ελευθερίου Βενιζέλου - Χανιά

España - võidutöö

Jaime Vega Costa

IES Camilo José Cela - Pozuelo de Alarcón

France - võidutöö

Celia Muñoz Ortega

IES Liceo español "Luis Buñuel" - Neuilly sur Seine

Italia - võidutöö

Anca Maria Matei

Liceo Scientifico "Bruno Toushek" - Grottaferrata

Κύπρος - võidutöö

Χαράλαμπος Δαμιανού

Ολύμπιον Γυμνάσιο - Λύκειο - Παλιομέτοχο

Latvija - võidutöö

Elizabete Tauriņa

Rīgas Centra humanitārā vidusskola - Riga

Lietuva - võidutöö

Dovilė Misiūnaitė

Vilnius Užupis gymnasium - Vilnius

Luxembourg - võidutöö

Daniel Hentzen

Lycée Aline Mayrisch de Luxembourg - Luxembourg

Magyarország - võidutöö

Czenthe Anna

Deák Téri Evangélikus Gimnázium - Budapest

Malta - võidutöö

Laura Cioffi

Skola Sekondarja Oghla Giovanni Curmi - Naxxar

Nederland - võidutöö

Eline Westra

Stedelijk Gymnasium - Leiden

Österreich - võidutöö

Pavel Brezina

pORg3 Komensky - Wien

Polska - võidutöö

Sylwester Zieliński

Zespół Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego - Lublin

Portugal - võidutöö

João Marques

Instituto Educativo do Juncal - Juncal-Porto de Mós

România - võidutöö 

Dona Bianca Dumitrescu

Liceul Teoretic "Eugen Pora" - Cluj-Napoca (Cluj)

Slovenija - võidutöö 

Tina Zorko

Gimnazija Novo Mesto - Novo Mesto

Slovensko - võidutöö

Ján Živčák

Gymnázium P.O. Hviezdoslava - Kežmarok

Suomi/Finland - võidutöö 

Aino Sassi

Kemijärven lukio - Kemijärvi

Sverige - võidutöö 

Josefine Thunborg

Fågelviksgymnasiet - Tibro

United Kingdom - võidutöö 

Emma Robertson

Morrison's Academy - Crieff, Perthshire