14. novembril 2007 pani rohkem kui tuhat 17-aastast õpilast peaaegu 300 koolist üle kogu Euroopa Liidu proovile oma tõlkijaoskused. Õpilased polnud jäetud toetuseta: üle 20 inimese olid kogu päeva jooksul Brüsselis kättesaadavad, et lahendada viimasel minutil tekkinud probleeme ning anda vastus helistajatele või e-kirja saatjatele nende emakeeles.
- Pärast tõlkevõistlust täitus Juvenes Translatores postkast innukatest teadetest ning tänusõnadest võimaluse eest osaleda üleeuroopalisel üritusel, mis oli ka õpetlik.
- Võistlust kajastati kohalikus meedias ja koolides.
- Enne jõulupühi hindas rohkem kui sada inimest üle 1 300 tõlketöö. Võistlejate võimekus ja kujutlusvõime oli muljetavaldav.
- Juvenes Translatores on olnud kasulik kogemus: üritus suunati avalikkusele, edendati keeleõpet ning suurendati teadlikkust tõlkijaametist.
Võitjate nimekiri
Belgique/België - võidutöö
Gaëlle Deglain
Institut de la Vierge Fidele - Bruxelles
България - võidutöö
Юлия Иванова
ГПЧЕ "Симеон Радев" - Перник
Česká republika - võidutöö
Amra Čauševič
Gymnázium Dr.Josefa Pekaře - Mladá Boleslav
Danmark - võidutöö
Isabella Dahlberg
Rysensteen Gymnasium - Kobenhavn V
Deutschland - võidutöö
Stephanie Wörrlein
Gymnasium Carolinum Ansbach - Ansbach
Eesti - võidutöö
Heili Hein
Hugo Treffneri Gümnaasium - Tartu
Éire/Ireland - võidutöö
Micheál Mag Fhionntaigh
Colaiste Phobail Cholmcille - Dhún na nGall
Ελλάδα - võidutöö
ΑΥΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΒΕΝΕΤΙΑ
6o ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΚΑΒΑΛΑ
España - võidutöö
Natalia Rubio
Ursulinas (Urkide) - Vitoria
France - võidutöö
Aelaig YVET
Lycée François Rabelais - Saint Brieuc
Italia - võidutöö
Marta Talevi
Istituto Superiore "Cambi-Serrani" - Falconara
Κύπρος/Kıbrıs - võidutöö
Άντρη Τσιουτή
ΛΥΚΕΙΟ ΣΟΛΕΑΣ - Σολέα Λευκωσία
Latvija - võidutöö
Artūrs Blese
Ilmara Gaiša Kokneses vidusskola - Aizkraukles rajons
Lietuva - võidutöö
Julija Gvardinskaite
Kauno "Saules" Gimnazija - Kaunas
Luxembourg - võidutöö
Steven Koener
Europäische Schule Luxembourg - Luxembourg
Magyarország - võidutöö
Anna Gruber
Krúdy Gyula Gimnázium,Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola - Győr
Malta - võidutöö
Thomas Bugeja
De la Salle College Sixth Form - Birgu
Nederland - võidutöö
Jarno Florusse
Johan de Witt-gymnasium - Dordrecht
Österreich - võidutöö
Helene Walch
HLW Linz-Auhof - Linz
Polska - võidutöö
Marta Szymczyk
I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika - Będzin
Portugal - võidutöö
Carolina Pinheiro
Escola Secundária c/ 3o Ciclo Júlio Dinis - Ovar
România - võidutöö
Florea Radu
Colegiul National "Mihail Kogalniceanu" - Galati
Slovenija - võidutöö
Urška Učakar
Gimnazija Poljane - Ljubljana
Slovensko - võidutöö
Martina Mašanová
Obchodná akadémia Trnava - Trnava
Suomi/Finland - võidutöö
Emma-Karoliina Kurki
Ulvilan lukio - Ulvila
Sverige - võidutöö
Lotta Näätsaari
Furuhedsskolan - Kalix
United Kingdom - võidutöö
Coralie sharpe
Barnsley College - Barnsley