Skip to main content

Lankytojų centras

ES institucijų ir gyventojų suartinimas informuojant, kaip dirba Europos Komisija.

Europos Komisijos lankytojų centras

Briuselyje įsikūręs Europos Komisijos lankytojų centras padeda visuomenei suprasti, kaip veikia Europos Komisija, kokia yra jos politika ir prioritetai. 

Apie lankytojų centrą

Lankytojų centras šiuo metu atnaujinamas, kad jis taptų šiuolaikiška ir dinamiška erdve. Lankytojų grupės jau dabar gali apsilankyti naujose posėdžių salėse ir klimatui neutraliose kavinėse. 
Nauja centro architektūrinė koncepcija atspindi naujojo europinio bauhauzo estetikos, įtraukties ir tvarumo principus. 
Planuojama pasiūlyti naują skaitmeninę patirtį, be kita ko, įdiegti jutiklinę interaktyvią sieną.

Tam, kad būtų galima užtikrinti kuo didesnį saugumą, be galimų papildomų nacionalinių reikalavimų, ruošdamiesi savo grupės apsilankymui, susipažinkite su kovos su COVID-19 pandemija priemonėmis. Lankytojai taip pat kviečiami prisijungti internetu ir virtualiai apsilankyti Europos Komisijoje.

Grupių apsilankymai

 • Apsilankymo pobūdis: bendros informacijos, teminės informacijos, individualizuoti apsilankymai. Daugiau informacijos ir kaip užsiregistruoti pateikiama toliau.
 • Grupės dydis: 15–100 žmonių (įprasti apsilankymai). Ne mažiau kaip 10 žmonių (virtualūs apsilankymai).
 • Reikia užsisakyti: ne mažiau kaip prieš 10 savaičių (įprasto apsilankymo atveju) ir prieš 4 savaites (virtualaus apsilankymo atveju).
 • Darbo dienos: grupių apsilankymai rengiami nuo pirmadienio iki penktadienio. Savaitgaliais ir Belgijos švenčių ir nedarbo dienomis, tam tikromis ES institucijų nedarbo dienomis Lankytojų centras nedirba.
 • Patvirtinimas: patvirtinimą turėtumėte gauti per 2 savaites nuo prašymo pateikimo. Jame bus nurodyti už jūsų apsilankymo organizavimą atsakingo asmens kontaktiniai duomenys. Jei patvirtinimo negautumėte, rašykite adresu COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu.
 • Kaina: nemokama.
 • Minimalus lankytojų amžius: 15
 • Kalba: visos ES kalbos. Teikdami prašymą, nurodykite pageidaujamą kalbą.
 • Asmens tapatybės tikrinimas: į pastatą įleidžiama pateikus pasą arba nacionalinę asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas netinka).
 • Atšaukimas: praneškite mums apie tai bent prieš 2 savaites adresu COMM-VISIT-REQUESTS@ec.europa.eu. Nurodykite savo apsilankymo numerį.
 • Jei vėluosite atvykti, jūsų apsilankymas gali būti atšauktas. 

Grupės savo kelionės į Briuselį metu taip pat gali apsilankyti Europos Komisijos parodų centre „Experience Europe“. Parodų centro „Experience Europe“ interaktyvi aplinka atvira visiems, taip pat pavieniams lankytojams. Jis yra prie Šumano žiedo, vos 300 m nuo Lankytojų centro. Įtraukite jį į savo apsilankymo ES būstinėje programą!

Susitarkite dėl apsilankymo

Apsilankymai gali vykti įprastai, atvykus į Briuselį, arba virtualiai, įskaitant mišrius apsilankymus.

Grupių apsilankymai yra 3 skirtingų rūšių.

Kai teiksite vienos iš 3 rūšių grupių apsilankymo prašymą, jūsų bus paprašyta susikurti „EU Login“ paskyrą arba prisijungti prie esamos paskyros.
Baigiant patvirtinimo procesą bus pateiktas pareiškimas apie privatumo apsaugą, paaiškinantis, kaip bus tvarkomi jūsų asmens duomenys.

1. Bendros informacijos apsilankymas – 90 minučių

Supažindinama su Europos Komisijos vaidmeniu ES, o po to atsakoma į lankytojų klausimus.

Skirta žmonėms, apie Europos Sąjungą žinantiems nedaug, pavyzdžiui, vidurinių mokyklų moksleiviams.

Teikti apsilankymo prašymą

2. Teminės informacijos apsilankymas – 2,5 val.

Supažindinama su Europos Komisijos vaidmeniu ES ir pristatoma grupę dominanti konkreti ES politikos sritis.

Jie skirti pirmosios studijų pakopos studentams ir specialių interesų grupėms.

Teikti apsilankymo prašymą 

3. Individualizuotas apsilankymas – iki 1 dienos

Prie grupės interesų specialiai pritaikyta programa. Tai gali būti bendra Europos Komisijos vaidmens ES apžvalga ir ne daugiau kaip 4 konkrečių ES politikos sričių pristatymas (kalbėtojai – už atitinkamus klausimus atsakingi Komisijos pareigūnai).

Skirta žurnalistams, nacionalinių, regioninių ir vietos parlamentų ir valdžios institucijų, verslo asociacijų atstovams, viešojo ir privačiojo sektoriaus profesionalams, profesinėms sąjungoms, mokslininkams, taip pat antrosios studijų pakopos ir mokslinius tyrimus atliekantiems studentams.

Teikti apsilankymo prašymą

Kur ir kaip atvykti?

Adresas

Europos Komisijos lankytojų centras

Pastatas „Charlemagne“

Rue de la Loi 170

1040 Briuselis

Belgija

Kartais lankomasi kitose vietose. Patikrinkite, kas parašyta jūsų gautame patvirtinimo laiške.

Įėjimas

Gatvių Rue de la Loi ir Rue du Taciturne sankirtoje.

Viešasis transportas

Primygtinai patariame į Lankytojų centrą vykti viešuoju transportu. Artimiausia yra stotelė „Schuman“. Į ją atvažiuoti galima metro ir autobusu. Eidami iš metro stotelės vadovaukitės ženklais, vedančiais link išėjimo „Berlaymont“.

Gatvėje Rue du Taciturne yra autobusų stovėjimo aikštelė (kai pasukate iš gatvės Rue de la Loi, ji yra dešinėje pusėje).

Saugumo patikra

Kad galėtumėte patekti į Lankytojų centrą, turite turėti nacionalinę asmens tapatybės kortelę arba pasą (vairuotojo pažymėjimas netinka). Be to, bus atliktas patikrinimas metalo detektoriumi (panašiu į naudojamus oro uostuose), o jūsų daiktai bus patikrinti naudojant rentgeno aparatą.

Prieinamumas

Po Lankytojų centrą galima važinėti neįgaliųjų vežimėliais. Nurodykite savo poreikius prašymo formoje.

Patogumai

Lankytojų centre galima naudotis belaidžiu internetu („Wi-Fi“).

Kontaktiniai duomenys

E. paštas

Lankymasis kitose institucijose

Dokumentai

 

10 SAUSIS 2023
Data protection notice for visitors to the European Commission
English
(685.77 KB - PDF)
Parsisiųsdinti