Pereiti prie pagrindinio turinio

Bendradarbiavimas su ES nepriklausančiomis valstybėmis

Skirtingų šalių partnerių subūrimas, kad jie dalytųsi savo atitinkamų sričių patirtimi ir geriausiais sprendimais.

Vertimo žodžiu studijų rėmimas

Be ES ir šalyse kandidatėse teikiamos paramos vertimo žodžiu studijoms, Vertimo žodžiu generalinis direktoratas (SCIC) taip pat bendradarbiauja su ES nepriklausančiomis šalimis. Vykdant tarptautines programas, remiamas vertimo žodžiu gebėjimų stiprinimas, plėtojamas bendradarbiavimas ir abipusis supratimas.

Makao

SCIC su Makao ypatinguoju administraciniu regionu nuo 2006 m. vykdo mokomąją programą, kuri padeda gausinti dvikalbės šio regiono administracijos (portugalų – kantoniečių / mandarinų) vertėjų žodžiu gretas.

SCIC taip pat bendradarbiauja su Makao politechnikos universitetu ir teikia pedagoginę pagalbą vertimo žodžiu magistrantūros programos studijoms ir rengdamas dėstytojų kursus.

Tarptautinės organizacijos

SCIC aktyviai dalyvauja Jungtinių Tautų įsteigtame forume „International Annual Meeting on Language Arrangements, Documentation and Publications“ (IAMLADP, Tarptautinis metinis susitikimas dėl susitarimų dėl kalbų, dokumentacijos ir leidinių). Jame susitinka tarptautinių organizacijų kalbų ir konferencijų vertimo tarnybų vadovai, kad nustatytų ir aptartų bendras problemas, pasidalytų patirtimi ir rastų geriausius sprendimus.

2019 m. metinį susitikimą Briuselyje gegužės 27–29 d. drauge rengė ES institucijos (Europos Parlamentas, Europos Sąjungos Taryba, Europos Komisija, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas). 

2022 m. metinis susitikimas vyko internetu kaip Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos renginys, o 2023 m. metinis susitikimas kaip šios konvencijos renginys surengtas Bonoje (Vokietija).

2019 M. GEGUŽĖS 29 D.
Briuselio pareiškimas dėl daugiakalbystės
2019 M. BIRŽELIO 5 D.
Brussels Statement on Multilingualism (UN Languages: AR, ZH, RU)